10 000 euro na rozwój e-biznesu – rusza konkurs „Start with e-nnovation”

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

Przedsiębiorcy internetowi z Europy Środkowo-Wschodniej rozpoczynają rywalizację w konkursie na najlepszy pomysł na e-biznes – „Start with e-nnovation”, po raz drugi organizowanym przez Grupę Allegro. Najbardziej innowacyjni autorzy otrzymają 10 000 euro na dobry start i rozwój swojego projektu.

Przedsiębiorcy internetowi z Europy Środkowo-Wschodniej rozpoczynają rywalizację w konkursie na najlepszy pomysł na e-biznes – „Start with e-nnovation”, po raz drugi organizowanym przez Grupę Allegro. Najbardziej innowacyjni autorzy otrzymają 10 000 euro na dobry start i rozwój swojego projektu.

Zeszłoroczny konkurs pokazał, że Europa Środkowo-Wschodnia ma duży potencjał e-biznesowy. Uczestnicy m.in. z Rosji, Słowacji, Czech, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Polski zgłosili ponad 130 pomysłów na e-przedsięwzięcie, z których najlepszy okazał się Squeeqly – aplikacja usprawniająca zakupy w internecie. – Młodzi e-przedsiębiorcy z tej części Europy mają wiele do zaoferowania branży internetowej – mówi Patryk Tryzubiak, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej Grupy Allegro. – My chcemy pokazywać i promować projekty, które mają szansę zrewolucjonizować internet, dlatego organizujemy drugą edycję „Start with e-nnovation” – dodaje.

Konkurs skierowany jest do osób, które mają pomysł na e-biznes – firmę internetową, nowy serwis społecznościowy czy rozrywkowy, aplikację ułatwiająca działanie przedsiębiorstw w internecie, platformę do realizacji transakcji finansowych.

Aby zgłosić swój projekt należy do 5 września 2011 roku przesłać jego krótki opis przedstawiający:

  • innowacyjność;

  • model biznesowy i możliwości wdrożenia na rynku IT;

  • ocenę potencjalnych korzyści społecznych i biznesowych.

Na tej podstawie Rada Programowa konkursu ocenia nadesłane pomysły. Jury „Start with e-nnovation” składa się z doświadczonych praktyków e-biznesu, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych czy inkubatorów startupów. Wybiorą oni pięciu finalistów, którzy podczas konferencji e-nnovation przedstawią najbardziej innowacyjne pomysły. Po prezentacji Rada wyłoni najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie http://e-nnovation.pl/contest_project/.

Więcej informacji na stronie http://e-nnovation.pl/contest/.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem