Academio.pl – zorganizuj swoją grupę na studiach!

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

Academio.pl jest pierwszym ogólnopolskim portalem studenckim stworzonym specjalnie na potrzeby kół naukowych oraz każdej mniej formalnej – a pracującej w zespole – grupy.

Academio.pl jest pierwszym ogólnopolskim portalem studenckim stworzonym specjalnie na potrzeby kół naukowych oraz każdej mniej formalnej – a pracującej w zespole – grupy.

To szereg najpotrzebniejszych narzędzi służących sprawnej organizacji pracy i swobodnej komunikacji; zintegrowaliśmy m.in. wspólnego maila, forum, magazyn plików, galerię, kalendarz, własne wiki…Użytkownikami Academio.pl mogą być nie tylko studenci, ale także nauczyciele akademiccy. To okazja do skoordynowanego monitoringu aktywności grupy / koła i twórczego ingerowania w jej działalność. Tworzenie prywatnych plików i galerii sprzyja archiwizacji wspólnego dorobku w jednym miejscu a forum, wiki, listy mailowe – wymianie informacji w bezpiecznej przestrzeni internetowej.Dzięki Academio.pl można w łatwy sposób podążać za najnowszymi wiadomościami z działalności kół o wybranej tematyce!

Portal stwarza również możliwość wykorzystania go jako zaawansowanej wyszukiwarki: uczelni, wydziałów, kół oraz materiałów tworzonych przez koła lub np. doktorantów. To jedyna w sieci wyszukiwarka kierunków na podstawie zdawanych przedmiotów maturalnych – stąd zainteresowanie nią wśród maturzystów.Grupy studenckie otrzymują:1. Bezpłatne konto, pozwalające na korzystanie ze zintegrowanych narzędzi do zarządzania grupą: forum, magazyn plików, galeria, kalendarz, własne wiki, mail grupowy oraz – dostępna dla kół naukowych – strona domowa w domenie Academio.pl 2. Możliwość skutecznego i szybkiego powiadamiania członków grupy o spotkaniach i wydarzeniach m.in. za pomocą listy mailingowej, komunikatora czy RSS.    3. Swobodną i bezpieczną przestrzeń do archiwizowania dorobku grupy o powierzchni 150MB.Kołom naukowym ponad te podstawowe możliwości udostępniamy przestrzeń o powierzchni 7 GB a także:1. Prostą w budowie (intuicyjną) stronę domową w domenie Academio.pl.2. Możliwość zamieszczania publicznych galerii, plików i wydarzeń widocznych dla wszystkich zalogowanych  i niezalogowanych użytkowników.3. Umożliwiamy promowanie działań swojego koła ogólnopolskie- mu środowisku akademickiemu.Co odróżnia Academio od innych? Nie jesteśmy kolejnym portalem społecznościowym. Nie “kolekcjonujemy” znajomych, a jedynie chcemy sprawić, żeby praca grupowa stała się czystą przyjemnością. Ponadto rzeczywistymi użytkownikami Academio są grupy studenckie i koła naukowe, a nie pojedynczy studenci. To właśnie ich aktywność można “obserwować”.Pomysł na Academio zrodził się z inicjatywy Adama Przymusiały absolwenta Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, który od 2002 r. zajmuje się programowaniem, a na swoim koncie ma pomyślnie funkcjonujące w sieci projekty. W 2010 r. postanowił powołać do życia portal Academio, do tworzenia którego zaprosił swoich przyjaciół.Zapraszam także Was do współpracy!

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem