Akcelerator startupów technologicznych GammaRebels rozpoczął rekrutację

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Na początku czerwca ruszyła rekrutacja do akceleratora startupów technologicznych GammaRebels, będącego częścią funduszu venture capital hardGAMMA Ventures.

Na początku czerwca ruszyła rekrutacja do akceleratora startupów technologicznych GammaRebels, będącego częścią funduszu venture  capital hardGAMMA Ventures. Nowy akcelerator na polskim rynku oferuje innowacyjnym startupom technologicznym wsparcie w postaci inwestycji do 20 tysięcy złotych w zamian za 10 procent udziału w spółce oraz stały kontakt i pomoc zespołu mentorów z bezcennym doświadczeniem w branży technologicznej i pasją do rozwoju startupów.

Obok wsparcia finansowego oraz wiedzy, GammaRebels zapewnia również kontakt z potencjalnymi inwestorami – na koniec każdego programu odbędzie się Demo Day, czyli spotkanie startupów z przedstawicielami funduszy VC oraz aniołami biznesu. Podczas trwania programu GammaRebels udostępnia się także zespołom specjalnie przygotowaną  przestrzeń biurową, aby stworzyć atmosferę wielkiego “garażu”.

Amerykańskie startupy mają wsparcie i finansowe i merytoryczne, o którym w Polsce możemy tylko pomarzyć. W GammaRebels chcemy stworzyć warunki dla firm zajmujących się technologiami i pomóc im przyspieszyć rozwój ich biznesu – mówi Kamila Sidor, project manager akceleratora. – Po Warsaw Startup Weekend zauważyliśmy, że w Polsce jest niedostatek imprez i przedsięwzięć nastawionych na szybki rozwój startupów. GammaRebels to działanie, a nie prezentowanie pomysłów i wymienianie się wizytówkami – dodaje.

Do kogo jest skierowana oferta GamaRebels? Idealnymi kandydatami są co najmniej dwuosobowe zespoły, które dysponują już działającym prototypem. Biznes oparty jest o innowacyjny produkt czy usługę z branży nowych technologii i/lub wykorzystujących Internet. W programie odnajdą się startupy, które szukają wsparcia finansowego, merytorycznego, kontaktów i chęci do poświęcenia czasu rozwojowi swojego pomysłu w pełnym zakresie.

GammaRebels bazuje na doświadczonym zespole zarządzającym hardGAMMA Ventures oraz kilkunastu mentorów, których pełna lista będzie wkrótce ogłoszona. Do programu można zgłaszać się do 30 czerwca, sam akcelerator startuje 1 sierpnia i trwa do końca października. Więcej informacji na stronie internetowej www.gammarebels.com.

http://www.facebook.com/GammaRebels

twitter: #GammaRebels

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem