Anioły Biznesu inwestują w grupach

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Zapraszamy 15 grudnia o 10:00 do bankier.tv na program z udziałem ekspertów sieci Aniołów Biznesu – Lewiatan Business Angels. Tematem rozmowy będą inwestycje Aniołów prowadzone w grupach. W czasie programu eksperci będą również odpowiadać na pytania internautów.

Zapraszamy 15 grudnia o 10:00 do bankier.tv na program z udziałem ekspertów sieci Aniołów Biznesu – Lewiatan Business Angels. Tematem rozmowy będą inwestycje Aniołów prowadzone w grupach. W czasie programu eksperci będą również odpowiadać na pytania internautów.

Gośćmi programu będą Jacek Błoński i Szymon Kurzyca, z największej polskiej sieci Aniołów Biznesu – Lewiatan Business Angels. Anioły Biznesu to prywatni inwestorzy wspierający swoim kapitałem i doświadczeniem przedsiębiorców poszukujących środków na założenie lub rozwój projektów biznesowych. Takie inwestycje mogą przynieść Aniołom ponadprzeciętne zyski, jednak wiążą się z bardzo wysokimi ryzykiem. Statystycznie tylko jedna z dziesięciu inwestycji przynosi oczekiwany zysk, pozostałe pozwalają jedynie na odzyskanie kapitału lub kończą się porażką. Jednym ze sposobów ograniczania ryzyka jest inwestowanie w grupie.

Inwestowanie w grupie (tzw syndykacie) choć od lat dominuje na rozwiniętych rynkach (w Wielkiej Brytanii 83% inwestycji jest prowadzonych w ten sposób) w Polsce wciąż jest jeszcze nowością. Wspólne działanie inwestorów ma wiele zalet. Łączenie kapitału pozwala na zaangażowanie w większą liczbę projektów, budowanie szerokiego portfolio a co za tym idzie na minimalizowanie ryzyka związanego z porażką poszczególnych inwestycji. Działając jako grupa inwestorzy mają lepszą pozycję w negocjacjach, mogą również angażować się w większe projekty niedostępne dla pojedynczych Aniołów. Anielski syndykat łączy nie tylko kapitał ale też doświadczenie, wiedzę i kontakty biznesowe jego członków. Dzięki temu możliwy jest dostęp do większej liczby ciekawych projektów, szybciej przebiega proces ich selekcji i analizy, łatwiej też znaleźć ścieżkę wyjścia z inwestycji. Inwestowanie w syndykacie to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych inwestycjami w projekty biznesowe. Początkującym inwestorom pozwalają na rozpoczęcie kariery Anioła Biznesu przy wykorzystaniu relatywnie niedużego kapitału oraz przy wsparciu bardziej doświadczonych kolegów z grupy. Doświadczeni inwestorzy docenią możliwości dywersyfikacji portfela, dostęp do szerokiego wachlarza projektów oraz możliwość zaangażowania się w duże projekty, niedostępne zazwyczaj dla pojedynczych inwestorów.Pierwsze w Polsce transakcje syndykatowe są tworzone przez inwestorów z sieci Lewiatan Business Angels. W ten sposób powstały m.in. firmy Homplex (platforma internetowa pomagająca w remoncie i urządzaniu domu) oraz Air Venture Polska (oferująca program współwłasności samolotów cirrus). Doskonałym przykładem jest też Polidea (rozwiązania dla urządzeń mobilnych) – transakcja została nagrodzona podczas tegorocznego kongresu Europejskiej Sieci Aniołów Biznesu w kategorii Deal of the Year 2010.Jak zacząć inwestować? Gdzie szukać partnerów do inwestycji? Na co zwrócić największą uwagę i jakie są najczęstsze błędy? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci Lewiatan Business Angels 15.12.2011 o 10:00 w bankier.tv.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem