Aplikacja do planowania własnego czasu – Planisto.pl

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

12 czerwca 2012 roku oficjalnie uruchamiliśmy aplikację Planisto. Aplikacja jest całkowicie darmowa i dostępna z poziomu Facebooka oraz bezpośrednio pod domeną planisto.pl. Obie wersje różnią się nieznacznie warstwą wizualną.

12 czerwca 2012 roku oficjalnie uruchamiliśmy aplikację Planisto. Aplikacja jest całkowicie darmowa i dostępna z poziomu Facebooka oraz bezpośrednio pod domeną planisto.pl. Obie wersje różnią się nieznacznie warstwą wizualną. W przyszłości planujemy uruchomić także aplikację Planisto w wersji na systemy mobilne.

Planisto jest aplikacją, która pomoże dobrze zaplanować swój czas. Nasze osobiste doświadczenia, jak również liczne rozmowy z osobami o różnym sposobie życia, podpowiadają mam, że ludzie mają coraz większy problem z zarządzaniem własnym czasem, zarówno selekcjonowaniem wydarzeń istotnych, jak i z realizacją powziętych zamiarów.

Od początku myślenia o Planisto wiedzieliśmy, że na starcie ma on składać się z trzech elementów:

 • prostego kalendarza personalnego z systemem przypominającym o ważnych dla nas wydarzeniach.
 • systemu do powiadomienia znajomych o wydarzeniach i wytyczania zadań dla poszczególnych znajomych (czy dla całej ich grupy).

 • platformy generowania publicznych informacji o wydarzeniach oraz systemu ich rekomendacji. Całość połączona ze sprawną wyszukiwarką.
 • Te trzy elementy udało nam się w wersji 1.0 Planisto zaimplementować. Te trzy elementy mają być rdzeniem Planisto w przyszłości i to one będą rozwijane w najbliższym czasie.

  Gdzie upatrujemy wyjątkowości projektu i jego szansy

  Po pierwsze, zdecydowaliśmy oprzeć Planisto na Facebooku, choć zdajemy sobie sprawę, że nie oznacza to, że już na wstępie będziemy mieć miliony użytkowników. Jednak możliwość zastosowania różnych elementów API Facebooka oraz sieci relacji międzyludzkich na pewno okażą się pomocne. Korzystając z „otwartości” Facebooka, użyliśmy w aplikacji jego system logowania, wykorzystaliśmy dane o użytkownikach, relacje między użytkownikami (znajomi) oraz sposób upowszechniania i oceniania wydarzeń.

  Dzięki złączeniu aplikacji z Facebookiem możliwe będzie w przyszłości, po uruchomieniu aplikacji na wszystkie duże systemy mobilne, udostępnienie zintegrowanej i korzystającej z tych samych danych aplikacji. Niezależnie, skąd użytkownik będzie się logował, będzie miał dostęp do swojego systemu: własnego kalendarza, zadań od i dla znajomych oraz zdarzeń publicznych.

  Po drugie, nie jest naszym celem tworzenie zwykłego kalendarza prywatnego na Facebooka czy docelowo któryś z systemów mobilnych. Siłą naszego rozwiązania ma być wykorzystanie publicznych i rekomendowanych przez innych wydarzeń we własnym kalendarzu. To dzięki innym osobom możemy pozyskać propozycję czy sposób na zagospodarowanie naszego czasu. Planisto ma nie tylko pozwolić nam zapisać, co chcemy zrobić, ale przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, co można zrobić.

  Dzięki Planisto istnieje możliwość upubliczniania wydarzeń w prosty sposób i do dużej grupy odbiorców (przy założeniu masowego używania aplikacji). Planisto ma być systemem rozpowszechniania informacji o ciekawych wydarzeniach. Czy wydarzenia okażą się rzeczywiście ciekawe, zdecydują sami użytkownicy, oceniając je.

  Po trzecie, chcemy, by Planisto miało pewne elementy znane graczom, które pozwolą budować zaangażowanie (pojęcie „grywalności” aplikacji wydaje się nam odpowiednie). W Planisto pojawia się zatem system rang oraz rankingi. Najbardziej aktywnych użytkowników chcemy nagradzać również w inny sposób.

  Wreszcie, po czwarte, silą Planisto będzie też prywatny kalendarz i system zarządzania celami. W pierwszej wersji wprowadziliśmy podstawową funkcjonalność kalendarza – tworzenie harmonogramu i przypominanie o planach, póki co na e-mail użytkownika. W przyszłości jednak znacznie usprawnimy poziom zarządzania prywatnymi celami (system tasków), tak by system „wymuszał” na nas realizację naszych celów.

  Co chcemy osiągnąć

  Z pomocą użytkowników chcielibyśmy stworzyć jeden z najlepszych internetowych planerów, w przyszłości dostępny także (oczywiście) na urządzenia mobilne. Wydanie Planisto w wersji 1.0 jest pierwszym krokiem w tym kierunku. Jeśli aplikacja zyska uznanie użytkowników w Polsce (w tej czy w którejś z kolejnych wersji), to bardzo chcielibyśmy zrobić z niej rozwiązanie globalne. Przed nami dużo pracy, zarówno związanej z rozwojem aplikacji, jak i jej promocji. Wszystko jednak i tak jest zależne od użytkowników, to oni decydują o sukcesie czy porażce każdego rozwiązania.

  Kim jesteśmy

  Jesteśmy grupą kilku osób, które „po pracy” realizują swoje hobby. Póki co nie mamy sformalizowanej grupy. Naszym pragnieniem jest stworzenie aplikacji, która będzie jedną z najlepszych i najczęściej używanych wśród użytkowników Facebooka na całym świecie. Chcielibyśmy docelowo osiągnąć najwyższe pozycje w nowo powstałym facebookowym APP CENTER. Chcielibyśmy, by aplikacja była dla użytkowników zawsze za darmo. Nie zależy nam, by przyniosła jakikolwiek przychód (poważnie!).

  źródło: informacja prasowa

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem