Aplikacje na 5+… Dawida Szypulskiego

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Dawid Szypulski, redaktor naczelny MyApple.pl opowiedział nam o swoich aplikacjach.

Dawid Szypulski, redaktor naczelny MyApple.pl opowiedział nam o swoich aplikacjach.

Sprzęt mobilny, z którego korzystam to… iPhone 4S i MacBook Air 13”, który w większości zadań zastąpił mi wysłużonego już iPada pierwszej generacji.

Najczęściej używanymi aplikacjami przeze mnie są… wbudowany w iOS klient poczty, Skype do komunikacji w pracy, Facebook, Twitter, duet Flipboard + Pocket do newsów i artykułów, Pages gdy nie mam dostępu do laptopa a muszę przygotować lub edytować jakiś tekst, mBank PL, MyApple.pl, w wolnych chwilach Instagram i Eurosport.

Najlepsze polskie aplikacje to… ArtStudio (chyba pierwszy profesjonalny program do rysowania w App Store, moim zdaniem ciągle bezkonkurencyjny), Onet News, Allegro w odświeżonej ostatnio wersji, tuba.FM, iLeksyka Deluxe, Wykop. Jeżeli chodzi o gry, to z pewnością warto polecić Anomaly Warzone Earth polskiego 11 bit studios – tytuł nagrodzony Apple Design Award 2011.

Aplikacje z najładniejszym designem i najlepszym usablity to… nic nie przychodzi mi tu do głowy. Niestety, pięknie wyglądające aplikacje zazwyczaj nie należą do tych najbardziej intuicyjnych. Osobiście staram się wybierać użyteczność nad ładnym designem.

Aplikacja, bez której nie wyobrażam sobie urządzenia mobilnego to… jeżeli ma być tylko jedna to pewnie Facebook.

Płacę za aplikacje, ponieważ… tak to działa – te najlepsze aplikacje, w które twórcy włożyli najwięcej pracy, z reguły są płatne. Ma to swoje zalety, można wtedy liczyć na częstsze aktualizacje oraz zwiększanie funkcjonalności programu w kolejnych wersjach.

Aplikacje pomagają mi w pracy/w życiu, bo… przyspieszają wiele codziennych czynności, zwłaszcza w pracy.

Do komunikacji ze znajomymi używam… telefonu. W mniej pilnych sprawach również iMessage, facebookowego czatu oraz Skype’a.

Aplikacjami, które dbają o moją produktywność są… wbudowane w iPhone trio – Kalendarz, Notatki i Przypomnienia. Próbowałem korzystać z kilku aplikacji typu GTD, ale ostatecznie wcale do nich nie zaglądałem, co kończyło się tym, że zwyczajną listę zakupów i tak zapisywałem z przyzwyczajenia w Notatkach.

Aplikacje, które zapewniają mi rozrywkę, to… zdecydowanie programy i gry muzyczne, zwłaszcza GarageBand. Gra na wirtualnym pianinie, gitarze czy perkusji nie jest co prawda tak satysfakcjonująca jak na prawdziwych instrumentach, ale potrafi równie dobrze rozładować stres.

W aplikacjach najbardziej zwracam uwagę na… wygląd, funkcjonalność, szybkość działania i oczywiście cenę. Odstraszają mnie kiepsko zrobione ikony aplikacji – a to przecież pierwsza rzecz, którą widzimy przeglądając App Store.

Aplikacją, którą szczególnie chciałbym polecić innym jest… Flipboard – aplikacja do wyświetlania artykułów i newsów z interesującej nas tematyki w postaci wirtualnego magazynu. Po jej zainstalowaniu mało kto będzie chciał wrócić do zwykłych czytników RSS czy korzystania z kilku odrębnych aplikacji newsowych.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem