Bilety ze SkyCash w Łodzi

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Łódź została kolejnym miastem, które udostępnia możliwość korzystania z biletów w telefonie komórkowym za pomocą SkyCash. Intuicyjny system działa już z powodzeniem w tak dużych aglomeracjach jak Wrocław, Lublin czy Warszawa.

Łódź została kolejnym miastem, które udostępnia możliwość korzystania z biletów w telefonie komórkowym za pomocą SkyCash. Intuicyjny system działa już z powodzeniem w tak dużych aglomeracjach jak Wrocław, Lublin czy Warszawa.

Łódź to kolejne miasto w Polsce, którego mieszkańcy mogą kupować bilety za pomocą SkyCash – platformy płatności przez telefon komórkowy. Dzięki temu zakupu można dokonać w każdym miejscu, 24 godziny na dobę, bez odliczania drobnych czy szukania otwartego punktu sprzedaży. Ceny są takie same jak w kioskach, ale pierwszy bilet do 3 zł można skasować całkowicie za darmo, bez konieczności zasilania elektronicznej portmonetki. Dodatkowo, wraz z uruchomieniem usługi startuje promocja, dzięki której wszystkie bilety kupione za pomocą SkyCash są znacznie tańsze. Po dokonaniu zakupu konto użytkownika zostanie automatycznie zasilone kwotą odpowiadającą 50% wartości biletu.

Żeby móc kupować bilety za pomocą SkyCash, wystarczy pobrać i zainstalować na komórce bezpłatną aplikację. Można to zrobić wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com albo wysyłając pustą wiadomość SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Następne kroki to rejestracja w systemie i zasilenie konta SkyCash środkami pieniężnymi. Sama procedura zakupu biletów przez komórkę jest bardzo intuicyjna. Wystarczy uruchomić aplikację SkyCash, wybrać rodzaj biletu i potwierdzić zamiar jego skasowania 4-cyfrowym kodem PIN. Podczas kontroli należy natomiast wejść do zakładki „Kontrola biletów” i okazać kontrolerowi ekran komórki z zakupionym biletem.

O zaletach SkyCash przekonali się już pasażerowie m.in. Wrocławia, Lublina, Bydgoszczy czy Warszawy, w której do dziś kupiono ponad 100 tys. mobilnych biletów. System pozwala też na natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami, doładowania telefonów na kartę, wypłacanie gotówki z bankomatów bez użycia karty, a także zakupy gier na telefon komórkowy, muzyki, książek czy płatności w Internecie i punktach handlowych. – Udostępnienie mobilnych biletów w ponad 700-tysięcznej aglomeracji to ważny krok w kierunku upowszechniania płatności mobilnych, z których korzysta coraz więcej Polaków – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland SA. – Z naszego systemu mogą korzystać niemal wszyscy, ponieważ działa w każdej sieci GSM i na każdym telefonie z dostępem do Internetu – dodaje Mazurkiewicz.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem