Cenostat.pl – nowe narzędzie dla sprzedających i kupujących na aukcjach

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Przez ponad 12 miesięcy serwis internetowy Cenostat.pl budował swoją bazę aukcji Allegro, które zakończyły się sprzedażą. Od kilku dni jest już on-line, oferując wartościowe raporty na temat kształtowania się cen produktów oraz wielkości sprzedaży.

Przez ponad 12 miesięcy serwis internetowy Cenostat.pl budował swoją bazę aukcji Allegro, które zakończyły się sprzedażą. Od kilku dni jest już on-line, oferując wartościowe raporty na temat kształtowania się cen produktów oraz wielkości sprzedaży.

Sukces w sprzedaży na aukcjach zależy od wielu czynników a jednym z najważniejszych jest cena wywoławcza, z jaką wystawiany jest oferowany przedmiot. Do tej pory, podejmując decyzję o wysokości ceny wywoławczej, sprzedawcy musieli polegać na swoim doświadczeniu, intuicji oraz żmudnej obserwacji rynku.

Teraz dostają do ręki nowe narzędzie, dzięki któremu mogą uzyskać szczegółowe informacje o tym, jakie ceny końcowe osiągały oferowane przez nich produkty oraz wystawienie z jaką ceną wywoławczą skutkowało największą sprzedażą. Serwis pozwala się także zorientować jaka jest pojemność rynku czyli ile produktów danego rodzaju sprzedaje się w ujęciu tygodniowym czy miesięcznym na Allegro.Cenostat.pl może być nie mniej przydatny dla kupujących – pomagając im w podjęciu decyzji o tym, czy i ile warto zalicytować, żeby nie przepłacić. Z kolei dla osób, które nie handlują na Allegro ale posiadają jakieś aktywa, które chciałyby wycenić np. znaczki czy monety, że wymienimy najpopularniejsze, mogą skorzystać z danych serwisu jako punktu odniesienia do wyceny posiadanych przedmiotów. Osoby interesujące się e-commerce na pewno zwrócą uwagę na IAC – Indeks Aukcyjny Cenostat. Jest to wskaźnik – prezentowany w postaci małego wykresu – obrazujący natężenie handlu internetowego na platformie Allegro. Biorąc pod uwagę fakt, że na Allegro realizowana jest około połowa obrotów polskiego e-commerce, można śmiało stwierdzić, że IAC jest czymś w rodzaju WIGu handlu internetowego w Polsce.Cenostat.pl znajduje się obecnie w wersji BETA. Jest całkowicie funkcjonalny, natomiast – jak to bywa w przypadku świeżo opublikowanych serwisów – testuje pewne sytuacje na użytkownikach. Rekompensatą za to jest 5 darmowych kredytów przyznawanych każdemu nowemu użytkownikowi od razu po rejestracji.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem