Chmura szansą dla polskich startupów

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Projekt internetowy w pierwszym roku rozwoju pochłania dziesiątki tysięcy złotych. Startupowców nie stać na inwestycje w drogi sprzęt serwerowy, a intensywne prace przy projekcie wymagają dużej wydajności i niezawodności rozwiązań. Jak pogodzić duże wymagania sprzętowe z brakami w portfelu?

Projekt internetowy w pierwszym roku rozwoju pochłania dziesiątki tysięcy złotych. Startupowców nie stać na inwestycje w drogi sprzęt serwerowy, a intensywne prace przy projekcie wymagają dużej wydajności i niezawodności rozwiązań. Jak pogodzić duże wymagania sprzętowe z brakami w portfelu? Można skorzystać z potencjału chmury obliczeniowej. Rozwiązanie e24cloud będą mogli sprawdzić uczestnicy najbliższego warszawskiego Startup Weekend.

Już podczas tego weekendu uczestnicy Warsaw Startup Weekend sprawdzą możliwości chmury obliczeniowej. Około dwudziestu zespołów będzie pracowało nad rozwojem swojego projektu wykorzystując do tego e24cloud. Firma Beyond.pl już po raz drugi wspiera organizację międzynarodowego cyklu spotkań – poprzednio była partnerem poznańskiej edycji. Uczestnicy Warsaw Startup Weekend będą mogli skorzystać z serwerów w chmurze o parametrach: 2 Core, 4 GB RAM, 25 GB HDD.

Chmura obliczeniowa jest idealnym rozwiązaniem dla projektów w fazie startup – mówi Michał Grzybkowski, Prezes firmy Beyond.pl, która jest właścicielem marki e24cloud. – Zamiast inwestować 20 tys. zł w infrastrukturę informatyczną, można wynająć wirtualny serwer, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na przykład na dodatkowe działania promocyjne swojego startupu – dodaje. Chmura e24cloud jest rozwiązaniem IaaS (Infrastructure as a Service). Jej użytkownicy nie muszą kupować drogiego sprzętu, bo dostarcza go usługodawca. Dzięki temu użytkownicy obniżają koszty związane z infrastrukturą sprzętową, a także zapewniają sobie dostęp do nowoczesnych, wydajnych technologii i oprogramowania do wirtualizacji. Rozwiązanie doskonale nadaje się do serwisów WWW, systemów e-commerce, środowisk produkcyjnych, jako render farmy, a także innych wymagających rozwiązań.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem