Droppa – jeden z pięciu zwycięzców II edycji konkursu „Firma z potencjałem”

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

W dniu 27 września Droppa, spółka z portfolio SpeedUp Venture Capital Group, została jednym z pięciu laureatów konkursu „Firma z Potencjałem”, organizowanego przez Capital Express i Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

W dniu 27 września Droppa, spółka z portfolio SpeedUp Venture Capital Group, została jednym z pięciu laureatów konkursu „Firma z Potencjałem”, organizowanego przez Capital Express i Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. W II edycji ocenie podlegało 40 spółek.

Droppa została wysoko oceniona pod względem biznesowym. Nagrodą jest przygotowanie spółki do oferty publicznej lub prywatnej (m.in. opracowanie prospektu emisyjnego lub dokumentu informacyjnego oraz przygotowanie wyceny). Usługa jest w 100% finansowana ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Rozważamy różne możliwości dokapitalizowania naszych spółek, w tym NewConnect. Cieszę się, że spółki z portfolio SpeedUp, w tym przypadku Droppa, okazują się na to gotowe w tak krótkim czasie od wystartowania. Fakt ten potwierdza m.in. umiejętność SpeedUp do wyszukiwania liderów i pomysłów z naprawdę wyjątkowym potencjałemmówi Michał Lehmann, partner SpeedUp Venture Capital Group, odpowiedzialny za wyjścia z inwestycji.  Droppa Sp. z o.o. działa w sektorze usług logistycznych. Twórcy spółki postanowili uzupełnić brakujący element – zostać hurtownią usług kurierskich, magazynowania i ewidencji towarów. Poprzez stronę internetową dwiepaczki.pl Droppa umożliwia niewielkim przedsiębiorcom szybkie wysłanie przesyłki. Jednak przedsiębiorca, który zdecyduje się korzystać z usług Droppy może zamówić dowolną cześć lub całość usługi. Klientami spółki są zarówno małe sklepy internetowe jak i duże, dla których szybkość, niezawodność i jakość dostaw jest tak samo kluczowa dla utrzymania płynności biznesu  i zadowolenia klientów. Model biznesu opiera się na współpracy ze znanymi firmami wysyłkowymi, co zapewnia wysoką jakość usługi. Zamówienia na większą skalę umożliwiają natomiast uzyskanie niższej ceny dla przedsiębiorców, co wpływa na konkurencyjność Droppy.Jestem niezmiernie szczęśliwy z tego wyróżnienia. Tworząc Droppę w nie sądziłem, że tak szybko osiągnie ona obecny etap rozwoju. Zamierzamy rozwijać nowe funkcjonalności platformy oraz dostarczać kolejne rozwiązania logistyczne dedykowane dla e-handlu. W planach mamy także konsekwentne zwiększanie udziału Droppy w rynku obsługi logistycznej commerce w Polscepodsumowuje Michał Łaska, CEO Droppa Sp. z o.o. Projekt „Capital Express – nowa proinnowacyjna usługa doradcza dla firm z potencjałem” to konkurs dla 200 małych i średnich przedsiębiorstw. Całe przedsięwzięcie zakłada przeprowadzenie konkursu dla 200 małych i średnich spółek niepublicznych – zarówno na etapie start-up, jak i podmiotów dojrzałych. Spośród zgłoszonych do konkursu spółek, wyłonionych zostanie 21 Spółek z potencjałem, których innowacyjność i atrakcyjny model biznesu przekłada się na uzyskanie przewagi konkurencyjnej i wzrost wartości spółki. Dla nich zostanie wdrożona nieodpłatnie usługa, która przystosuje je do pozyskania kapitału poprzez wejścia na GPW, NewConnect lub wprowadzenia obligacji na Catalyst. Ponadto Zwycięzcy konkursu otrzymają nieodpłatnie wycenę spółki, analizę optymalnej strategii finansowania oraz strategię prowadzenia relacji inwestorskich.Projekt Capital Express organizowany jest przez Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Jaworznie.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem