Dwiepaczki – ponad 300% wzrost w skali roku!

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Dwiepaczki.pl – pośrednik usług kurierskich, startup z portfolio SpeedUp Venture Capital Group,  zanotował ponad 300% wzrostu w skali roku. Oprócz nowych rozwiązań poprawiających płynność finansową swoich klientów, spółka Dwiepaczki planuje debiut na NewConnect.

Dwiepaczki.pl – pośrednik usług kurierskich, startup z portfolio SpeedUp Venture Capital Group,  zanotował ponad 300% wzrostu w skali roku. Oprócz nowych rozwiązań poprawiających płynność finansową swoich klientów, spółka Dwiepaczki planuje debiut na NewConnect.

W 2012 spółka planuje utrzymać tempo wzrostu,  poprzez wdrożenie szeregu nowych usług i produktów. – Internet jest najszybciej rosnącym kanałem polskiego handlu. W dwiepaczki.pl wysyłamy w ciągu roku setki tys. paczek, przekazujemy dziesiątki mln złotych pobrań. Coraz większe zainteresowanie oraz oczekiwania partnerów biznesowych dotyczące poprawienia płynności finansowej zainspirowały nas do przygotowania nowych rozwiązań na tym polu – mówi Michał Łaska – prezes zarządu Dwiepaczki Sp z o.o.

W Polsce mamy obecnie ponad 10 tysięcy e-sklepów. Dwiepaczki dba o swoich klientów, kładąc nacisk na płynność finansową, tak ważną szczególnie w czasach kryzysu. Na początku roku 2012 spółka zaproponuje swoim klientom innowacyjne rozwiązania poprawiające cash flow w e-commerce -przyspieszony zwrot pobrań do kilku godzin od momentu dostarczenia paczki. Płatność przy odbiorze jest drugim, obok przelewu, najpopularniejszym rodzajem płatności.*  Bardzo wygodne i proste rozwiązanie w postaci „faktoringu pobrań” przyspieszy rozwój biznesu. Narzędzie to sprawia, że konsument chętniej przekona się do transakcji, a sklep otrzyma pieniądze szybciej i taniej niż przy użyciu obecnych na rynku pośredników płatności.Dwiepaczki będzie w dalszym ciągu budować swoją przewagę konkurencyjną i pozycję lidera wśród brokerów usług kurierskich oraz wprowadzać na rynek nowe produkty logistyczne dedykowane ecommerce. – Ok. 93% internetowych sklepów posiada jeszcze własny magazyn. Jesteśmy dopiero na początku zmian w logistyce wysyłek jak również zmian w myśleniu przedsiębiorców o logistyce sklepu internetowego, w kontekście poprawy konkurencyjności optymalizacji kosztów oraz polepszenia jakości usług, skracania czasu dostawy, precyzowania czasu dostawy.  W przypadku zdecydowanej większości z nich znacznie bardziej opłacalne byłby outsourcing usług w tym względzie. Wierzymy, że klienci będą poszukiwać najlepszych rozwiązań logistycznych dla swojej firmy. Można zatem przyjąć, że ten rynek, na którym działamy będzie kontynuował wzrost z podobną dynamiką w stos. do lat ubiegłych –  podsumowuje Michał Łaska – prezes zarządu Dwiepaczki Sp z o.o. W drugiej połowie przyszłego roku spółka planuje swój debiut na NewConnect, który umożliwi pozyskanie środków na dalszy rozwój nowych produktów logistycznych dedykowanych dla e-handlu. Misją spółki będzie zapewnienie wsparcia logistycznego przedsiebiorstw internetowych w różnej fazie ich rozwoju. Pierwszy krok w tym kierunku został już wykonany. We wrześniu spółka została jednym z pięciu laureatów konkursu „Firma z Potencjałem”, organizowanego przez Capital Express i Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. Firma została wysoko oceniona pod względem biznesowym. Nagrodą w konkursie jest wsparcie w przygotowaniu jej do oferty publicznej lub prywatnej.

* Raport E-commerce 2011, Internet Standard

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem