e-Kiosk.pl ma 5 lat!

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Pięć lat temu, 17 lipca 2006, uruchomiony został internetowy kiosk z prasą cyfrową, oferujący zaledwie 10. tytułów. W ciągu 5 lat działalności portfolio e-Kiosk.pl wzrosło do 230 tytułów prasowych, wzbogacając się ponadto o ponad 1000 audiobooków i e-booków!

Pięć lat temu, 17 lipca 2006, uruchomiony został internetowy kiosk z prasą cyfrową, oferujący zaledwie 10. tytułów. W ciągu 5 lat działalności portfolio e-Kiosk.pl wzrosło do 230 tytułów prasowych, wzbogacając się ponadto o ponad 1000 audiobooków i e-booków!

Historia e-Kiosku jest jeszcze jednym przykładem przekształcenia się małej firmy garażowej w poważną spółkę akcyjną, od grudnia 2009 r. notowaną na giełdzie NewConnect. Nawiasem mówiąc, debiut giełdowy e-Kiosk S.A. został uznany za jeden z najbardziej udanych w latach 2009-2010. – Dynamiczny rozwój e-Kiosku okazał się na tyle intrygujący, że stał się tematem jednej z części eAkademii Gildii Aniołów Biznesu – mówi Piotr Kubiszewski, prezes spółki.

Dziś e-Kiosk to przede wszystkim przedsiębiorstwo, które coraz bardziej liczy się na rynku dystrybucji prasy. Dzięki fuzji z konkurencyjną do niedawna firmą eGazety Sp. z o.o. powstanie największy w kraju dystrybutor treści cyfrowych (przychody obu spółek w roku 2010 wyniosły łącznie ok. 6,5 mln zł, w tym roku wzrosną do co najmniej 7 mln zł). I choć nadal jest to w porównaniu do wielkości całego rynku książek i prasy niewiele, to jednak – głównie dzięki spodziewanej popularyzacji tabletów – wzrost będzie coraz szybszy.

Wkrótce nasza oferta wzbogaci się o kilka tysięcy e-booków – deklaruje Krzysztof Krala, wiceprezes spółki odpowiedzialny m.in. za IT. – Pracujemy ponadto nad dwoma kolejnymi czytnikami, dzięki którym klienci e-Kiosku będą mogli czytać e-publikacje nie tylko pod Windows i na iPadach, ale też na tabletach i smartfonach pracujących pod kontrolą systemu Android oraz w przeglądarkach internetowych.

Z okazji piątych urodzin e-Kiosk proponuje wszystkim swoim klientom udział w konkursie, w którym główną nagrodą będzie iPad2 firmy Apple. Przez 5 dni trwania konkursu będzie można ponadto kupić wszystkie dostępne publikacje z 5% zniżką. Nagrodami pocieszenia będą roczne prenumeraty czasopism: Men’s Health, Auto Motor i Sport, Motocykl, Digital Foto Video, Murator, Zbuduj dom, Żagle, M jak Mama, Podróże oraz specjalne kupony rabatowe uprawniające do dokonania zakupów w e-Kiosku z 15% upustem.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem