Ecokurierzy.pl – aukcje przesyłek kurierskich i przewozu osób

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Na polskim rynku internetowym pojawił się nowy portal – www.ecokurierzy.pl. Jest to pierwszy w Polsce portal poświęcony aukcji przesyłek kurierskich i przewozu osób. Celem tej idei jest połączyć ludzi chcących coś wysłać z tymi, którzy odpłatnie mogą im w tym pomóc.

Na polskim rynku internetowym pojawił się nowy portal – www.ecokurierzy.pl. Jest to pierwszy w Polsce portal poświęcony aukcji przesyłek kurierskich i przewozu osób. Celem tej idei jest połączyć ludzi chcących coś wysłać z tymi, którzy odpłatnie mogą im  w tym pomóc.

Pomysł na portal o takiej funkcjonalności jest wypadkową kilku następujących faktów. Każdego dnia podróżują setki tysięcy ludzi. Po polskich drogach jeżdżą auta, w których są miliony pustych siedzeń i bagażników. Podaje się, że aż 35% ciężarówek jest pustych! W czasach kiedy gospodarka przechodzi kryzys, ceny paliwa idą do góry, a wzrost ilości dwutlenku węgla potęguje efekt cieplarniany. Nasz projekt staje na przeciw tym faktom, i chce pomóc zmniejszyć skalę tego ogromnego marnotrawstwa czasu, energii i pieniędzy. Jest projektem nie tylko komercyjnym, ale przede wszystkim proekologicznym. Projekt jest narzędziem dzięki któremu ludzie będę mogli efektywnie przyczynić się do ochrony środowiska. Wyobraźmy sobie sytuację, w której zostaje uwolniony potencjał wszystkich podróżujących: osoby korzystające z komunikacji publicznej przy okazji przewożą paczki, stają się kurierami, zapełnia się niewykorzystana przestrzeń pojazdów. W efekcie lepiej wykorzystujemy zużywaną energię, zmniejsza się ilość produkowanego CO2, transport i usługi kurierskie stają się tańsze, rośnie rynek pracy, a ludzie zyskują nowe źródło dochodu.

Projekt ecokurierzy.pl zamierza przyczynić się do realizacji tej wizji używając prostych mechanizmów rynkowych i współczesnej technologii. Portal jest miejscem, gdzie każdy sam wybiera kuriera. Zyskują obie strony, wysyłający paczkę nie jest skazany na firmę kurierską i jej stawki, ma bezpośredni dostęp do ogromnej liczby usługodawców, oszczędza wybierając konkurencyjną ofertę. Strony mają możliwość negocjować co zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia kontrahenta.

Będący w podróży usługodawca „przy okazji” zabiera paczkę, lub osobę, tym samym ponosi mniejsze koszty. Kurierem może zostać każdy: student jadący pociągiem z Łodzi do Warszawy, kierowca w drodze z Gdańska do Białegostoku, właściciel samochodu dostawczego chcący dorobić, pasażer samolotu mający kilka wolnych kilogramów w torbie! itp.

Portal jest także skierowany do profesjonalistów: firm kurierskich, kurierów rowerowych, firm zajmujących się przeprowadzkami; jest miejscem gdzie mogą pozyskać zlecenia, tanio się reklamować w kręgu potencjalnych usługobiorców, budować reputację swojej marki. Lokalni przewoźnicy pracujący dla korporacji mogą się uniezależnić zyskując bezpośredni dostęp do klienta wykorzystując infrastrukturę internetu. Jak to działa? Najlepiej sam zobacz: http://www.youtube.com/user/ecokurierzy

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem