Edula.pl

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Innowacyjny serwis internetowy dla rodziców dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym a także młodzieży, posiadający cechy portalu społecznościowego.

Innowacyjny serwis internetowy dla rodziców dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym a także młodzieży, posiadający cechy portalu społecznościowego.

Ideą portalu Edula.pl jest stworzenie i zaktywizowanie społeczności internetowej, zgromadzonej wokół spraw związanych z edukacją i wychowaniem dzieci i młodzieży. Portal ma inspirować i zachęcać placówki edukacyjne, aby przybliżyły biernym obserwatorom swoje funkcjonowanie i zaprezentowały działania jakie podejmują w celu zaktywizowania dzieci i młodzieży. Serwis  udostępnia placówkom nowatorską formę prezentacji – przestrzeń do bezpłatnej prezentacji działalności wzbogaconej o galerię zdjęć, materiały wideo, dokumenty do pobrania  oraz aktualne wiadomości z życia codziennego.

Głównym założeniem jest zebranie w jednym miejscu kompleksowej informacji o działalności krajowych placówek edukacyjno-oświatowych (w tym przede wszystkim przedszkoli i szkół), placówek oferujących wszelkiego rodzaju zajęcia dodatkowe oraz formy spędzania czasu wolnego, korepetycji i opiekunek   oraz umożliwienie komunikacji pomiędzy tymi podmiotami i rodzicami, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, dzięki którym wymiana zdań oraz porad będzie w maksymalnym stopniu efektywna. Baza obejmuje także placówki polskie działające za granicą – np. polskie szkoły czy inne podmioty organizujące poza granicami Polski zajęcia dla naszych rodaków. Aktualnie w bazie jest blisko 50,0 tys. placówek.

Serwis został skonstruowany tak, aby w jak największym stopniu skupić się na potrzebach lokalnych środowisk. Jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Dla rodziców – głównych użytkowników portalu podstawą jest wspomniana rozbudowana wyszukiwarka, która w prosty i przejrzysty sposób pozwala znaleźć to czego użytkownik szuka. Każdy rodzic może sprawdzić ofertę placówek edukacyjnych, zajęć dodatkowych, form spędzania czasu wolnego, opiekunek i korepetycji w swojej okolicy. Poza tym serwis jest idealną platformą wymiany doświadczeń i informacji z zakresu rozwoju, wychowania i edukacji dzieci.

Edula.pl jest połączeniem serwisu z branży edukacyjnej przeznaczonego dla rodziców, dzieci i młodzieży, z portalem społecznościowym. Każdy użytkownik ma możliwość jego współtworzenia poprzez zamieszczanie opinii o placówkach, wypowiedzi na forum, komentowanie artykułów, tworzenie grup itd. Dzięki unikalnym funkcjom serwisu, każdy rodzic  otrzymuje szereg narzędzi, które przy minimalnym zaangażowaniu wszystkich stron, pozwalają rozsądnie gospodarować zarówno jego czasem jak i czasem dziecka. Narzędzia te  w sposób maksymalny pozwalają również wykorzystać internet do wspomagania działalności prowadzonej przez placówki edukacyjno-oświatowe oraz inne podmioty działające na rynku związanym z edukacją, wychowaniem, spędzaniem czasu wolnego.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem