Eurobarter.pl – kupuj realnie, płać wirtualnie

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Prawdziwa sprzedaż nie może obejść się bez korzystania z najnowocześniejszych rozwiązań dla biznesu. Liderzy sprzedaży wiedzą, że tylko innowacje są w stanie zapewnić im naprawdę silną pozycję na rynku.

Prawdziwa sprzedaż nie może obejść się bez korzystania z najnowocześniejszych rozwiązań dla biznesu. Liderzy sprzedaży wiedzą, że tylko innowacje są w stanie zapewnić im naprawdę silną pozycję na rynku.

„Kupuj realnie, płać wirtualnie” – eurobarter.pl to nowatorskie rozwiązanie biznesowe, które pozwala na kupowanie i sprzedawanie towarów i usług, wykorzystując przy tym walutę wirtualną, zwaną umownie złotówką barterową. Jej wartość jest równa wartości realnej złotówki.

Funkcjonowanie każdej firmy oraz jej rozwój wymagają od przedsiębiorców ciągłego inwestowania znacznych środków finansowych w sprzęt, surowce oraz usługi. W dobie problemów z zatorami płatniczymi i płynnością finansową, przedsiębiorcom na ratunek spieszy barter wielostronny, dostępny na platformie eurobarter.pl.

W serwisie można kupić wiele, rozpoczynając od drobnych artykułów biurowych, wyrobów metalurgicznych, poprzez samochód, usługi prawne, czy nawet wynajem nieruchomości. Za wszystko, w części lub w całości, można zapłacić złotówkami barterowymi. Brzmi ciekawie, prawda?

Barter wielostronny jest szczególnie doceniany przez przedsiębiorców, którzy chcą zwiększyć swoją sprzedaż i konkurencyjność oferty, bez konieczności zmniejszania cen. Interesują się nim także przedsiębiorcy, którzy chcą kupować niezbędne produkty do firmy, przy wykorzystaniu elastycznych form rozliczeń. Serwis przypadnie do gustu również tym, którzy potrzebują dodatkowych środków finansowych do obrotu, ale nie chcą, lub nie mogą korzystać z drogich kredytów bankowych.

O sukcesie platformy barteru wielostronnego przesądza ilość korzystających z niej użytkowników. Liderem w tym zakresie stała się platforma eurobarter.pl, która w początkowych miesiącach swojej działalności zgromadziła ponad 5 tysięcy ofert kupna i sprzedaży, wystawionych przez 3 tys firm z terenu całej Polski. Twórców serwisu cieszy fakt, że liczba firm w platformie stale wzrasta.  Zarejestrowane firmy należą głównie do sektora SME, jednak odnaleźć w niej można także kilka dużych podmiotów gospodarczych z oddziałami w całej Polsce, a nawet spółki giełdowe.

Eurobarter.pl jest serwisem dynamicznym. Posiada długą listę funkcjonalności, które sukcesywnie będą uruchamiane. Pierwsza na liście jest kwestia bezpieczeństwa. Aktualnie wdrażany zostaje protokół SSL, dokładnie taki sam, jaki stosowany jest w serwisach bankowości internetowej i dużych serwisach transakcyjnych. Ma on zapewnić ochronę Klientom platformy i ich złotówkom barterowym.

Plany na najbliższe miesiące są oczywiste: dotrzeć do jak największej liczby firm i zaprosić do uczestnictwa w platformie. Obecność każdej nowej firmy wpływa na konkurencyjność ofert, przede wszystkim wzbogaca bazę produktów i usług dostępnych do nabycia za wirtualne pieniądze.

Twórcy serwisu informują, że będą stałe dostosowywać platformę do potrzeb odbiorcy; jego rozwój i rozbudowa w dużej mierze zależy od samych użytkowników. W krajach, w których platformy barterowe święcą triumfy; kont barterowych wydawane są nawet karty płatnicze. Polscy pionierzy początkowo stawiają sobie za cel adaptację podstawowych funkcjonalności i zalet barteru wielostronnego w środowisku polskiego biznesu. Dalsze plany rozwoju zależą od polskich przedsiębiorców.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem