Filmaster.tv wystąpił na SXSW

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Filmaster po raz drugi już odwiedził South by Southwest – jedną z największych na świecie imprez, na której spotykają się w jednym miejscu miłośnicy muzyki, kina i technologii, odbywających się co roku w Austin w Teksasie.

Filmaster po raz drugi już odwiedził South by Southwest – jedną z największych na świecie imprez, na której spotykają się w jednym miejscu miłośnicy muzyki, kina i technologii, odbywających się co roku w Austin w Teksasie.

Po zeszłorocznym, udanym starcie w konkursie AppCircus, gdzie jako JEDYNY z naszego kraju miał możliwość zaprezentowania się na scenie SXSW, w tym roku uderzył ze zdwojoną siłą, prezentując podczas targów SXSW Trade Show pierwszą testową wersję aplikacji Filmaster.TV dla platformy Google TV.

Jak działa Filmaster.TV? Jest to miejsce, od którego zaczynać będziemy posiedzenie przed telewizorem. Aplikacja rekomenduje filmy, seriale i inne materiały wideo w zależności nie tylko od naszego gustu, ale nawet aktualnego nastroju oraz tego co aktualnie oglądają nasi znajomi! Już teraz Filmaster.TV umożliwia obejrzenie filmów od razu na telewizorze dzięki integracji z Netflix (amerykańskim systemem VOD). Docelowo będzie dostępny na wielu platformach telewizyjnych (boxee, roku) i będzie polecał nie tylko filmy, ale także inne materiały wideo z takich platform jak Amazon, YouTube, czy Vimeo, a także programy wyświetlane w tradycyjnej telewizji. Zamiast więc grzebać się w gazetach z rozpiską kanałów, szperać po programach telewizyjnych, czy uprawiać zapping – wystarczy zajrzeć i sprawdzić, co poleca Filmaster.Co Filmaster zyskał pojawiając się po raz kolejny na SXSW? Niewątpliwie prestiż i rozgłos, bo do Austin przyjeżdża co roku na tę imprezę kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Jest więc szansa, że są wśród nich nowi Filmasterowicze, dzięki którym społeczność tego cieszącego się coraz większą sympatią i uznaniem serwisu – jeszcze bardziej się powiększy. Najważniejsze są jednak kontakty. Jak mówi Borys Musielak, twórca i CEO firmy:„Dzięki obecności na SXSW Trade Show poznałem przez cztery dni kilkadziesiąt najważniejszych osób z przekroju branży telewizji i internetu: przedstawicieli platform takich jak YouTube, Google TV, Redux czy Vimeo, sieci kin AMC, startupów i inwestorów działających w branży. Takie kontakty zawsze procentują w przyszłości, jeśli nie bezpośrednio w postaci umów i nowych klientów, to co najmniej pomagają przy budowanie marki”Obecność Filmastera na SXSW już odbiła się echem w świecie filmu i technologii. Prestiżowy serwis IndieWire uznał Filmaster za jeden z ośmiu najważniejszych startupów związanych z filmem.Filmaster pojawi się w najbliższym czasie jeszcze na trzech ważnych konferencjach: MIPCube i MIPTV w Cannes oraz The Next Web w Amsterdamie. Na wszystkich promować będzie nowe aplikacje telewizyjne.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem