Gdzie powstanie nowa siedziba Facebooka?

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Po tym jak jedna z agencji przestała być oficjalnym partnerem Facebooka w Polsce, internauci zastanawiają się, kogo teraz wybierze Mark Zuckerberg. Z własną inicjatywą wyszli wrocławscy blogerzy ze studiumprzypadku.com. Na Facebooku zorganizowali akcję „Wybieram Wrocław”

Po tym jak jedna z agencji przestała być oficjalnym partnerem Facebooka w Polsce, internauci zastanawiają się, kogo teraz wybierze Mark Zuckerberg. Z własną inicjatywą wyszli wrocławscy blogerzy ze studiumprzypadku.com. Na Facebooku zorganizowali akcję „Wybieram Wrocław”. Zachęcają internetowego giganta do założenia siedziby portalu w stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław polską stolicą social media

Chcąc zwrócić uwagę najmłodszego miliardera w historii, grupa przyjaciół uznała, że warto skorzystać z możliwości jakie daje Facebook. Stworzyli aplikację pozwalająca na poparcie kandydatury Wrocławia. Skorzystało z niej już ponad 1300 osób. Do głosowania zachęcał również Prezydent Rafał Dutkiewicz, na swoim oficjalnym profilu.

Dlaczego właśnie Wrocław?

Wśród opinii przemawiających za Wrocławiem, najczęściej padają odpowiedzi, że powstał tu najlepszy polski start-up w historii, czyli Nasza-Klasa. Poza tym stolica Dolnego Śląska inwestuje m.in. w projekt EIT+, czyli centrum rozwoju nauki, w tym teleinformatyki. Pikanterii całej akcji dodaje fakt, że to właśnie w Mieście Spotkań swoją siedzibę ma największy konkurent Facebooka, czyli Google.

Szalony pomysł

Jaka jest idea tej akcji? Z przyjaciółmi, Wiką Francuz i Bartoszem Idzikowskim, prowadzimy bloga (można go znaleźć pod adresem www.studiumprzypadku.com). Przeglądając branżowe strony trafiliśmy na informację, że Facebook ma w planach otwarcie biura w Polsce. Nigdzie jednak nie było podane, o jakie miasto może chodzić – mówi Tomasz Kudła, jeden z pomysłodawców. Wpadliśmy więc na szalony pomysł, że warto spróbować ściągnąć Facebooka do Wrocławia! Okazuje się, że całą akcję zorganizowali sami. Kuba jest programistą, więc napisanie całej aplikacji zajęło mu kilka godzin. Bartosz przygotował grafikę, Wika zadbała o kontakty do mediów, a ja o rozgłos dla naszej akcji – dodaje Tomasz.

Miasto Spotkań, Miastem Facebooka

Wrocław jest liderem wśród polskich miast, pod względem ilości fanów w mediach społecznościowych. Na Facebooku ma ich prawie pięćdziesiąt tysięcy. Pracownicy urzędu mówią, że w zakresie informacji, to właśnie wirtualne społeczności, a nie oficjalny portal miejski, sprawdzają się najlepiej.

Wirtualne podpisy

Z darmowej aplikacji może skorzystać każdy. Jest dostępna pod adresem: apps.facebook.com/wybieramwroclaw Co się stanie z wirtualnymi podpisami? Będziemy zbierać głosy do 22-ego stycznia włącznie. Po tym czasie przekażemy je do kwatery głównej Facebooka, razem z listą osób, które popierają taki pomysł. Do tych, którzy zagłosują, trafi kopia wiadomości, jaka wyląduje w skrzynce odbiorczej Marka Zuckenberga – mówią pomysłodawcy akcji.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem