GiełdaWalut.pl – nowe narzędzie wymiany walut w polskim internecie

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

GiełdaWalut.pl jest nowoczesnym narzędziem umożliwiającym szybką i bezpieczną wymianę środków płatniczych różnych krajów. Korzystając z serwisu użytkownicy wymieniają walutę pomiędzy sobą, unikając kosztów związanych z pośrednictwem banków i kantorów.

GiełdaWalut.pl jest nowoczesnym narzędziem umożliwiającym szybką i bezpieczną wymianę środków płatniczych różnych krajów. Korzystając z serwisu użytkownicy wymieniają walutę pomiędzy sobą, unikając kosztów związanych z pośrednictwem banków i kantorów.

Przepływ walut pomiędzy internautami pozwala uniknąć kosztów spreadu, które przy wymianie dużych kwot są odczuwalne dla naszej kieszeni. Korzystając z serwisu mamy pewność, że wymieniamy walutę po najniższej, możliwej w danym dniu, cenie.                                        – Na rynku wymiany walut funkcjonujemy już od dwudziestu lat, do tej pory w formie stacjonarnych kantorów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów postanowiliśmy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie i stworzyć serwis, który będzie działać sprawniej i taniej niż tradycyjne kantory – mówi Piotr Podrażka prezes spółki Dorex Kantory sp. z o.o., właściciel portalu GieldaWalut.pl.

Działanie serwisu Wymiana walut odbywa się pomiędzy użytkownikami serwisu, którzy sami decydują po jakim kursie chcą sprzedać euro, funta, dolara czy franka szwajcarskiego. Wymiana za pośrednictwem portalu jest całkowicie bezpieczna, bo system jest zintegrowany z bankowymi systemami Web Service.   Użytkownik nie musi obawiać się o uczciwość osoby, od której kupuje walutę, gdyż nie przelewa on bezpośrednio swoich środków na jego konto bankowe. W wymianie pośrednikiem jest platforma internetowa. Jedynym kosztem, który ponosi użytkownik jest prowizja w wysokości 0,1-0,2 % od transakcji.– Jedynym wymogiem związanym z korzystaniem z GieldaWalut.pl, jest posiadanie konta walutowego. Z serwisu może korzystać każdy, nie ma znaczenia czy internauta prowadzi własną firmę, chce wymienić walutę, aby zapłacić ratę kredytu, czy po prostu potrzebuje kieszonkowego na wakacje – przekonuje Piotr Podrażka.Kontroluj swoje środki Indywidualny panel użytkownika jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Złożenie zamówienia na konkretną walutę możliwe jest po wpłaceniu środków na indywidualne konto w serwisie. Transakcja zostanie zrealizowana, gdy pojawi się oferta odwrotna do naszej, wówczas system połączy oba zamówienia i nastąpi wymiana środków z kont użytkowników. Dopasowanie zamówień odbywa się w oparciu o dwa parametry: waluta bazowa i waluta docelowa, a także kurs, po którym strony chcą wymienić konkretną walutę.  – Przykładowo, jeśli użytkownik potrzebuje Euro po kursie 4,15 zł, a inna osoba chce sprzedać Euro po 4,15, wówczas obie oferty zostaną połączone. System automatycznie dokona wymiany środków pomiędzy użytkownikami – tłumaczy Piotr Podrażka.                                      Użytkownicy mają możliwość bieżącego kontrolowania wysokości swoich środków. Cały czas mają dostęp do historii wcześniejszych operacji oraz opłat i prowizji. Koszty związane z korzystaniem z serwisu są niższe niż wymiana walut w bankach czy kantorach. Internauci sami podejmują decyzję, po jakim kursie sprzedadzą dana walutę, umożliwia to zarówno sprzedaż jak i kupno walut  z różnych krajów w korzystnych cenach dla obu stron.Serwis GieldaWalut.pl jest nowoczesnym narzędziem, umożliwiającym wymianę walut bezpośrednio pomiędzy użytkownikami Internetu. Korzystając z serwisu użytkownicy unikają kosztów związanych z pośrednictwem banków i kantorów. Wymiana walut odbywa się za pomocą bezpiecznego i innowacyjnego systemu, zintegrowanego z bankowymi systemami Web Services. Właścicielem serwisu jest firma Dorex Kantory Sp. z o.o spk., która od 1990 roku specjalizuje się w prowadzeniu kantorów wymiany walut.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem