Glotto.pl – pierwszy serwis uczący specjalistycznego angielskiego on-line

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Do użytku internautów został oddany pierwszy w Polsce internetowy serwis nauki słownictwa angielskiego dla różnych grup zawodowych – lekarzy, inżynierów, managerów, prawników lub informatyków. Powstała niedawno platforma przygotowała specjalną promocję umożliwiającą…

Do użytku internautów został oddany pierwszy w Polsce internetowy serwis nauki słownictwa angielskiego dla różnych grup zawodowych – lekarzy, inżynierów, managerów, prawników lub informatyków. Powstała niedawno platforma przygotowała specjalną promocję umożliwiającą bezpłatne skorzystanie z czterech najlepszych kursów z zakresu biznesu, informatyki, medycyny i techniki.

Lekarzu, naucz się sam!

Glotto.pl to platforma udostępniająca 12 specjalistycznych kursów języka angielskiego skierowanych dla osób pragnących wzbogacić swoje słownictwo o wyrażenia związane z konkretną branżą. Serwis wykorzystuje oryginalną metodę nauczania skojarzeń parami. Aplikacja umożliwia naukę słownictwa wraz z wymową, a specjalnie opracowany mechanizm powtórek sprawia, że nauka jest szybka i efektywna.

Twórcy Glotto.pl od lat zajmowali się problemem nauczania słownictwa za pomocą komputera i dostrzegli brak dostępności do kursów specjalistycznych. ─ Serwis powstał dzięki dotacji z funduszy unijnych (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.1). Projekt trwał dwa lata i pracowało nad nim kilkanaście osób, w tym nauczyciele języka angielskiego, tłumacze, programiści i graficy. Na czym polega jego innowacyjność? O ile serwisów uczących słówek jest wiele, Glotto.pl jest pierwszą platformą dedykowaną  specjalistom różnych branż – na przykład informatyk będzie chciał poznać zupełnie inne słówka niż lekarz czy prawnik i nasz serwis mu to umożliwia – mówi Dagmara Adamczak, właściciel serwisu Glotto.pl.

Rok nauki w miesiąc!Wielu słyszało o metodach przyspieszających nauczanie słownictwa – najbardziej znaną z nich jest powielana przez wielu specjalistów metoda SuperMemo. Glotto.pl poszło dalej. Założyciele serwisu, Dagmara Adamczak i Marceli Kubik, opracowali ulepszoną metodę nauczania słówek opartą na najnowszych osiągnięciach psychologii uczenia. Przypomina ona naukę z listy – widać dwie kolumny wyrazów, z których jedna jest odsłonięta np. słówka angielskie, a drugą uczeń powtarza odsłaniając po jednym słówku polskiego tłumaczenia. Nauczone wyrazy przesuwane są w dół listy. Działa to podobnie jak tradycyjny zeszyt słówek, tyle, że nie trzeba do niego nic wpisywać. Możliwe jest korzystanie wyłącznie z klawiatury, dzięki czemu nauka jest bardzo szybka. Można uczyć się w kierunku angielsko-polskim, polsko-angielskim, a także ze słuchu – każdy wyraz ma wymowę nagraną przez profesjonalnego lektora – native speakera. Testy Glotto.pl pokazały, że najzdolniejsi uczniowie potrafią opanować w ten sposób nawet 100 wyrazów w ciągu godziny, a  przeciętni użytkownicy uczą się ok. 20-30 wyrazów na godzinę, co przy systematycznym, codziennym korzystaniu z serwisu daje 500-1000 nauczonych słówek miesięcznie, czyli tyle, ile uczymy się zwykle przez rok nauki w szkole czy na kursie!

Dla kogo?Glotto.pl skierowany jest do osób pracujących w biznesie, reklamie, marketingu oraz do lekarzy, pielęgniarek, informatyków i inżynierów różnych specjalizacji. Glotto.pl może być także przydatnym narzędziem dla studentów kierunków technicznych, medycznych lub ekonomicznych oraz dla wszystkich osób interesujących się daną tematyką i chcących wzbogacić swoje angielskie słownictwo w tym zakresie.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem