GURUPA.pl – nowoczesne narzędzie artystów i miłośników sztuki

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

GURUPA.pl jest to platforma artystyczna skierowana do miłośników sztuki oraz do utalentowanych i aktywnych choć często nieznanych jeszcze artystów współczesnych. 

GURUPA.pl jest to platforma artystyczna skierowana do miłośników sztuki oraz do utalentowanych i aktywnych choć często nieznanych jeszcze artystów współczesnych.

Podstawą działania jest rozpowszechnianie reprodukcji prac autorskich w formie wydruków na płótnie canvas i fototapet. Drugim kluczowym działaniem będzie promocja artystów w serwisie oraz poprzez wystawy i wernisaże. Dążymy do zgromadzenia wokół tej idei grona utalentowanych ludzi naszych czasów, by stworzyć im miejsce które ułatwi robić to co kochają najbardziej – tworzyć. Kolejnym naszym dążeniem jest przybliżenie twórczości artystów współczesnych, którzy oprócz formy zawierają w swoich pracach treść – estetykę i koncept.

GURUPA.pl to bardzo przyjazna w obsłudze platforma która połączy dwie grupy: artystów i artloverów/miłośników sztuki. Przybliży je do siebie oraz ułatwi wzajemne relacje handlowe. Skupi też artystów z tej samej epoki, którzy mają podobne cele. Będzie to dla nich narzędzie odciążające, ułatwiające pracę. Wykonamy bowiem za nich – druk, oprawę, wysyłkę, sprzedaż, marketing i wiele innych rzeczy. Klientowi natomiast dostarczymy wcześniej nie osiągalne przedmioty w jednym miejscu od A do Z.

Dla artysty korzyść finansowa pochodzi z marży i prowizji za udostępnianie utworu do wielokrotnej reprodukcji. Mogą oni ustalać swoją własną marżę a dodatkowo otrzymują prowizję od naszej ceny druku. Początkowo przeciętny przychód artysty wyniesie około 20-30% od ceny brutto sprzedaży. Natomiast portal osiągać będzie zyski z produkcji i sprzedaży przedmiotów wykorzystujących wizerunki prac artystycznych. Niewielkie opłaty roczne za konta artystów mają zapobiec starzeniu się zasobów portalu i będą służyły jako dofinansowanie wernisaży i wystaw.

Serwis otworzył swoje drzwi dla artystów zaledwie 1 sierpnia tego roku. W tym dniu nie było ani jednego artysty zarejestrowanego w serwisie. W ciągu tygodnia pojawiło się pierwszych kilku bardzo utalentowanych ludzi, którzy postanowili nam zaufać. Stopniowo pojawiają się nowe zgłoszenia i nowe prace. W ostatnich dniach skupiamy się jeszcze nad modyfikacjami i usprawnieniami regulaminu, pomocy oraz narzędzi na stronie.

Nadrzędnym celem na dziś jest skupienie środowiska artystycznego wokół portalu. Prace, ich różnorodność, pomysły artystów i kreatywność to jest to co przyciągnie klientów i zachęci do zakupu oraz da radość posiadania. Następnym krokiem jest wyjście do klienta, poprzez działania marketingowe, a także działalność kulturalną, poprzez które chcemy zachęcić klientów do poszukiwania alternatywy dla ofert dotychczasowych.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem