iNKubator przyjął już 120 zgłoszeń

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Program inwestycyjny Naszej Klasy prowadzi nabór innowacyjnych projektów internetowych do 15 czerwca. Aktualnie iNKubator przyjął już 120 zgłoszeń, a także uzyskał nowych partnerów, w tym patronat miasta Wrocław.

Program inwestycyjny Naszej Klasy prowadzi nabór innowacyjnych projektów internetowych do 15 czerwca. Aktualnie iNKubator przyjął już 120 zgłoszeń, a także uzyskał nowych partnerów, w tym patronat miasta Wrocław.

Inkubator oferuje zarówno wsparcie finansowe start-up’ów, jak i opiekę merytoryczną, technologiczną czy organizacyjną. W lepszym wsparciu młodych talentów pomogą także pozyskani przez wrocławskich inwestorów partnerzy. Wśród nich znajdują się m.in.: Nokia, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, Brand24 czy Startup Weekend. Inkubator Naszej Klasy jest także obecny podczas poznańskiego spotkania DEMOCAMP EAST/WEST, którego jest partnerem. Jego ideą jest łączenie startupów internetowych ze światem mediów i kapitału. Jest to międzynarodowe wydarzenie skupiające start-upy, fundusze inwestycyjne, inkubatory, obserwatorów i ekspertów branży internetowej. iNKubator jest wspierany również przez miasto Wrocław, które objęło nad nim honorowy patronat.

Jeszcze przez miesiąc będziemy zbierać zgłoszenia do iNKubatora, a już teraz mamy 120 zgłoszeń. Co więcej, wiele z nich reprezentuje naprawdę wysoki poziom. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowego naboru, czekamy na kolejne zgłoszenia. Niesamowicie jest obserwować jak duży potencjał kreatywny i przedsiębiorczy drzemie i w młodszych i starszych – mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.NK jest otwarta na współprace także ze start-up’ami zagranicznymi. Oficjalna strona iNKubatora została przetłumaczona na angielski i także młodzi biznesmeni spoza Polski mogą aplikować do programu. Do składania ofert zaproszeni są także partnerzy, którzy chcieliby współuczestniczyć we wsparciu młodych talentów.Zainteresowani młodzi przedsiębiorcy mogą się zgłaszać na stronie inkubator.nk.pl. Projekty, które przedstawią będą analizowane przez grono ekspertów. Po pozytywnej weryfikacji start-up otrzymuje merytoryczne wsparcie mentorów podczas miesięcznej preinkubacji, która przygotowuje młodych biznesmenów do prezentacji swojego pomysłu przed inwestorami. To spotkanie otwiera drogę do rocznej inkubacji, podczas której nowo założona spółka z o.o. otrzyma wsparcie merytoryczne, finansowe (do 230 000 zł), organizacyjne oraz technologiczne (przestrzeń biurowa, infrastruktura IT), a także marketingowe.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem