iNKubator przyjął już kilkadziesiąt zgłoszeń

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W tydzień od ogłoszenia startu projektu iNKubator, w którym młodzi przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie Naszej Klasy w budowaniu swojego biznesu, nadeszło aż kilkadziesiąt zgłoszeń.

W tydzień od ogłoszenia startu projektu iNKubator, w którym młodzi przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie Naszej Klasy w budowaniu swojego biznesu, nadeszło aż kilkadziesiąt zgłoszeń.

Liczba zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania, jednak jeszcze bardziej pozytywnie zaskoczyła nas ich jakość. Niektóre biznesplany zawierają pomysły inspirowane już istniejącymi serwisami, natomiast większość stara się rozwiązywać nowe problemy w niespotykany dotąd na polskim rynku sposób. Co więcej, część projektów już teraz jest nieźle przygotowana merytorycznie i ma określone cele do realizacji. – mówi Jakub Borkowski, New Venture Manager NK.

Nk.pl to największy i najbardziej znany start-up w historii polskiego Internetu. Ponad 5 lat temu 4 studentów uruchomiło serwis, którym w ciągu 2 lat zainteresowało się ¾ polskich Internautów! Od tygodnia Nasza Klasa rzuca wzywanie młodym-kreatywnym: Pobijcie nas! I oferuje im wsparcie. – Szukamy pomysłów na biznes w sieci, szczególnie takich, które chcą generować przychód w Internecie wykorzystując społeczność. NK to największy polski serwis społecznościowy i istnieje możliwość synergii nowych projektów z naszym serwisem. Start-up’y otrzymują od nas dostęp do API portalu. Cieszymy się również, gdy projekty nadsyłane do iNKubatora są innowacyjne i biorą pod uwagę obecne trendy, jak np. mobile. Każdy projekt oceniamy indywidualnie pod kątem pomysłu oraz zespołu, który go tworzy. Jeżeli projekt jest interesujący, chętnie spotkamy się z pomysłodawcami w celu ustalenia szczegółów. – dodaje Borkowski.

Projekty ocenianie i wspierane będą przez wysokiej klasy specjalistów. Wśród mentorów, którzy potwierdzili swoje zaangażowanie w projekt znajdują się m.in.: Grzegorz Czapla (prezes Spółki Inwestycje.pl S.A.), Grzegorz Marczak (bloger, Antyweb.pl), Tomasz Parfjanowicz (Ecosystem and Developer Experience Lead w Nokia Poland), Wojtek Piotrowski (praktyk, Juice), Paweł Tkaczyk (narrator, Midea), Michał Wiśniewski (doradca strategiczny), a także Maciej Popowicz (pomysłodawca, jeden z założycieli i pierwszy prezes Naszej Klasy), Michał Sadowski (prezes zarządu Brand24 S.A.), Łukasz Szymula (Country Manager, TradeDoubler Sp. z o.o.), dr Dariusz Tworzydło (prezes zarządu Exacto Public Relations sp. z o.o., Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warszawski), Mariusz Wszołek (Uniwersytet Wrocławski, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), Rafał Brzoska (prezes, założyciel i współwłaściciel spółek z Grupy Integer.pl), Maciej Budzich (autor bloga o mediach, marketingu i internecie – blog.mediafun.pl), Jacek Jankowski (VP Games & Products w Hypnotized), Przemek Pluta (PayPal), Marcin Szałek (założyciel CityDeal.pl, obecnie Groupon.pl).

Zainteresowani młodzi przedsiębiorcy mogą się zgłaszać na stronie inkubator.nk.pl. Projekty, które przedstawią będą analizowane przez grono ekspertów. Po pozytywnej weryfikacji start-up otrzymuje merytoryczne wsparcie mentorów podczas miesięcznej preinkubacji, która przygotowuje młodych biznesmenów do prezentacji swojego pomysłu przed inwestorami. To spotkanie otwiera drogę do rocznej inkubacji, podczas której nowo założona spółka z o.o. otrzyma wsparcie merytoryczne, finansowe (do 230 000 zł), organizacyjne oraz technologiczne (przestrzeń biurowa, infrastruktura IT), a także marketingowe (możliwość wykorzystania kampanii reklamowej w ramach portalu nk.pl).tingu i internecie – blog.mediafun.pl), Jacek Jankowski (VP Games & Products w Hypnotized), Przemek Pluta (PayPal), Marcin Szałek (założyciel CityDeal.pl, obecnie Groupon.pl).

Młodzi przesiębiorcy mogą zgłaszać swoje projekty do 15 czerwca 2012.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem