Inwestycje IQ Partners na rynku gier online

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Wchodząca w skład portfela inwestycyjnego funduszu IQ Partners S.A. spółka Evilport uruchomiła jedną z pierwszych w Polsce sieci afiliacyjnych związanych z grami online. PortMMO to drugi projekt spółki Evilport skupiony wokół gier sieciowych i kolejna, po Gametrade Sp. z o.o., inwestycja IQ Partners

Wchodząca w skład portfela inwestycyjnego funduszu IQ Partners S.A. spółka Evilport uruchomiła jedną z pierwszych w Polsce sieci afiliacyjnych związanych z grami online. PortMMO to drugi projekt spółki Evilport skupiony wokół gier sieciowych i kolejna, po Gametrade Sp. z o.o., inwestycja IQ Partners na rynku gier komputerowych oraz online.

Uruchomiona właśnie platforma PortMMO to program afiliacyjny skierowany do wydawców serwisów internetowych zainteresowanych zarabianiem na grach typu MMO (Massively Multiplayer Online) oraz reklamodawców chcących udostępniać swoje gry szerokiej grupie ich docelowych odbiorców. PortMMO oferuje elastyczne modele rozliczeń za udział w programie oraz zaawansowany system zapewniający partnerom między innymi szczegółowe statystyki, rozbudowane raporty oraz gotowe materiały reklamowe. Dodatkowym atutem programu jest możliwość spieniężenia ruchu w swoim serwisie poprzez rejestrację użytkowników za pośrednictwem linku polecającego np. na Facebooku.

PortMMO jest jedną z pierwszych w Polsce i jedną z niewielu na świecie sieci afiliacyjnych związanych z grami online. Projekt rozwijany jest przez EvilPort Sp. z o.o., wchodzącą w skład portfela inwestycyjnego funduszu IQ Partners S.A. Firma Evilport, której założyciele związani są z rynkiem gier sieciowych od 2003 roku, jest również właścicielem serwisu MMOparadise, będącego katalogiem gier MMO i MMORPG. Oba projekty mają zasięg globalny. Fundusz inwestycyjny IQ Partners posiada poprzez spółkę w 100% zależną – IQ Venture Capital s.a.r.l – 25,37% udziałów w kapitale zakładowym Evilport Sp. z o.o.

Spółka Evilport jest drugą inwestycją funduszu IQ Partners na rynku gier komputerowych oraz online. W listopadzie 2010 roku, poprzez inkubator InQbe Sp. z o.o., fundusz objął 25% udziałów w spółce Gametrade, która jest właścicielem serwisu Gametrade.pl będącego obecnie liderem rynku wymiany używanych gier komputerowych.

Zarówno Gametrade.pl, jak i projekty rozwijane przez spółkę Evilport są połączeniem pasji, dobrego rozeznania rynku oraz wysokich umiejętności biznesowych ich twórców. Rynek gier komputerowych oraz online rozwija się w bardzo intensywnym tempie i ze względu na obiecujące perspektywy biznesowe, liczymy na szybki sukces obu spółek – komentuje Maciej Hazubski, Prezes IQ Partners S.A.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem