IQ Partners ogłasza kolejne inwestycje

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Fundusz technologiczny IQ Partners S.A. zainwestował w dwa nowe projekty, GoWorld oraz SocialPhoto. Oba znajdują się na etapie seed i finansowane będą za pośrednictwem wehikułu inwestycyjnego Ventures Hub Sp. z o.o., który objął po 49,99% udziałów w każdym z nich.

Fundusz technologiczny IQ Partners S.A. zainwestował w dwa nowe projekty, GoWorld oraz SocialPhoto. Oba znajdują się na etapie seed i finansowane będą za pośrednictwem wehikułu inwestycyjnego Ventures Hub Sp. z o.o., który objął po 49,99% udziałów w każdym z nich. GoWorld i SocialPhoto zamykają obecny portfel inwestycyjny IQ Partners ilością 56. spółek z obszarów internet, mobile, e-commerce oraz IT.

IQ Partners S.A., jedna z największych polskich spółek o charakterze funduszu venture capital specjalizujących się inwestycjach technologicznych na wczesnym etapie rozwoju, ogłosiła właśnie 55. i 56. projekt w obecnym portfelu.

GoWorld to projekt z obszaru nowych technologii dla usług finansowych. Zakłada uruchomienie internetowej platformy płatniczej umożliwiającej szybkie przelewy zagraniczne on-line po bardzo korzystnych cenach. Platforma pozwoli na przelewy pieniędzy w obcej walucie z konta właściciela lub firmy na konto docelowe, a dostępna będzie przez 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. GoWorld swoje usługi zadedykuje przede wszystkim osobom pracującym za granicą i mającym potrzebę przesyłania środków do kraju, a także do firm rozliczających się z kontrahentami w obcych walutach. Oferta przelewów dla klientów firmowych będzie zbudowana w oparciu o nowoczesny system informatyczny klasy ERP, który umożliwi dokonywanie zaawansowanych transferów finansowych na zasadach bankowości elektronicznej, jednakże po zdecydowanie niższych kosztach.

SocialPhoto zbuduje usługę dla użytkowników smartphone’ów, która umożliwi tworzenie, przechowywanie oraz dzielenie się zdjęciami w kręgach znajomych (osoby związane rzeczywistą relacją, tj. rodzina, klasa, grupa znajomych itp.). Projekt zakłada wykorzystanie trendu dzielenia się zdjęciami w społecznościach oraz na platformach mobilnych i zapewni szeroki zakres funkcjonalności związanych z edycją oraz zarządzaniem tychże zdjęć. Poprzez tworzenie mikrospołeczności wokół wspomnień i zainteresowań SocialPhoto połączy istniejące już na rynku możliwości oferowane przez popularne aplikacje typu Instagram, Picasa, Hipstamatic, Facebook. Ostatecznie, powstać ma pełen ekosystem SocialPhoto, na który składać się będą aplikacje mobilne na platformach Android, iOS, oraz Metro UI.

W obu nowoutworzonych spółkach – GoWorld Sp. z o.o. i SocialPhoto Sp. z o.o. – IQ Partners objęło po 49.99% udziałów. Inwestycji dokonano za pośrednictwem jednego z trzech wehikułów inwestycyjnych, Ventures Hub Sp. o.o. Zainwestowane w nowe spółki środki pochodzą z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 3.1, z którego dofinansowanie na łączną kwotę prawie 40 mln złotych wehikuły funduszu pozyskały w 2009 roku. Zarząd IQ Partners nie ujawnia kwot nowych inwestycji, na początku roku zapowiadał jednak, że do jego końca zainwestuje ok. 8-9 mln złotych w nowe projekty z obszarów internet, mobile, e-commerce oraz IT.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem