Kolejna Spółka ze stajni IQ Partners na NewConnect

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Należąca do portfela inwestycyjnego IQ Partners spółka Igoria Trade S.A., 7 grudnia 2011 r. zadebiutuje na NewConnect. Będzie to siódma spółka ze stajni IQ Partners notowana na tym rynku.

Należąca do portfela inwestycyjnego IQ Partners spółka Igoria Trade S.A., 7 grudnia 2011 r. zadebiutowała na NewConnect. To siódma spółka ze stajni IQ Partners notowana na tym rynku. Niedługo po debiucie, w pierwszej połowie stycznia 2012, Igoria Trade uruchomi swój kluczowy projekt, jakim jest platforma wymiany walut oraz obsługi kontraktów na rachunku powierniczym, Trejdoo.com.

Igoria Trade S.A. to spółka sektora usług finansowych, która za pośrednictwem platformy internetowej Trejdoo.com świadczyć będzie innowacyjne usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych w kraju oraz zagranicą. Trejdoo.com łączyć będzie w sobie zarówno funkcje elektronicznej giełdy wymiany walut, jak i obsługi kontraktów na rachunku powierniczym, co ułatwi zawieranie oraz rozliczanie tych kontraktów w wielu walutach.

Wymiana walut on-line poprzez Trejdoo.com zakłada ominięcie pośredników takich, jak bank czy kantor, którzy zarabiają na spreadzie. Platforma pozwoli na bezpośrednie kojarzenie zleceń klientów kupna i sprzedaży waluty. Kurs określą sami zainteresowani, a rozliczenie transakcji na rachunku klienta będzie odbywać się w pełni automatycznie. Transakcji będzie można dokonywać 7 dni w tygodniu bez względu na porę, a jej koszty będą kilkadziesiąt razy niższe niż w przypadku skorzystania z usługi banku lub kantoru- Obecnie jesteśmy na etapie finalizowania szaty graficznej platformy. Serce systemu przeszło pomyślnie testy i jest gotowe do eksploatacji. Debiut na NewConnect przyczyni się do pozyskania kapitału niezbędnego do dalszego rozwoju platformy i kolejnych produktów finansowych. Wpłynie również na wzrost wiarygodności spółki jako powiernika oraz dostawcy usług finansowych – mówi Wojciech Kuliński, Prezes Zarządu Igoria Trade. Igoria Trade istnieje od marca 2011 roku. Pod koniec kwietnia spółka przystąpiła do programu BizSpark Microsoft, który umożliwia jej bieżące wykorzystywanie najnowszych technologii Microsoft w budowie oraz dalszym rozwoju platformy Trejdoo.com. Aktualnie działalność Igoria Trade skupiona jest na obsłudze transakcji wymiany walut na rachunkach bankowych. Usługi te skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych w kraju oraz zagranicą. Obecni klienci biznesowi spółki po uruchomieniu platformy Trejdoo.com dokonają integracji swoich systemów informatycznych po to, aby transakcje na ich rachunkach dokonywane były automatycznie. Trejdoo.com wystartuje w pierwszej połowie stycznia 2012 roku.Igoria Trade S.A. to siódma, po Site S.A., Power Price S.A., Mobile Partner S.A., Acreo S.A., Zakupy.com S.A. oraz Langloo.com S.A., spółka współfinansowana przez IQ Partners i notowana na NewConnect. Na tym rynku notowane są również spółki E-Kiosk S.A. oraz E-Muzyka S.A., z których wyjścia IQ Partners dokonało w I kwartale 2011 roku.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem