Korkowo.pl – informacje o korkach na żywo!

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Ruszyło Korkowo.pl – pierwszy serwis informujący na bieżąco o aktualnej sytuacji na drogach w całej Polsce. W ciągu pierwszych 3 miesięcy funkcjonowania skorzystało z niego już ponad 60 tysięcy osób.

Ruszyło Korkowo.pl – pierwszy serwis informujący na bieżąco o aktualnej sytuacji na drogach w całej Polsce. W ciągu pierwszych 3 miesięcy funkcjonowania skorzystało z niego już ponad 60 tysięcy osób.

Korzystanie z serwisu Korkowo.pl jest proste i intuicyjne – wystarczy wpisać nazwę interesującej nas miejscowości lub wybrać ją z listy, aby sprawdzić panującą w niej aktualnie sytuację drogową.  Informacje o natężeniu ruchu oraz zdarzeniach drogowych, takich jak np. kontrole prędkości, prezentowane są odpowiednimi kolorami i ikonami na drogowej mapie Polski. Pozwala to już na pierwszy rzut oka zauważyć, w jakich miejscach ruch jest najbardziej utrudniony. Poza standardową wersją serwisu, kierowcy mogą korzystać również z wersji mobilnej. Dzięki temu mają możliwość śledzenia sytuacji na drogach, gdy są już w trasie.

Nasz serwis prezentuje informacje na podstawie analizy danych dostarczanych na bieżąco przez kierowców w całej Polsce. Pozwala to na aktualizację mapy co 15 minut – mówi Dawid Nowicki z firmy Neptis, operatora serwisu Korkowo.pl. – Dane pochodzą od kierowców, którzy korzystają z komunikatora Yanosik. W każdej chwili aktywnych jest 10000-15000 użytkowników, co wpływa na wysoką wiarygodność danych – dodaje.

Yanosik jest interaktywnym komunikatorem dla kierowców uprzedzającym o zagrożeniach, takich jak wypadek czy kontrola prędkości. Daje również możliwość ostrzegania innych użytkowników drogi poprzez zgłaszanie zagrożeń, dzięki czemu baza jest błyskawicznie aktualizowana. Yanosik dostępny jest zarówno w postaci dedykowanego urządzenia jak i darmowej aplikacji na telefony iPhone oraz platformę Android.

Z serwisu Korkowo.pl można korzystać od początku 2011 r. W ciągu 3 miesięcy od uruchomienia ze strony skorzystało już ponad 60 tys. osób, a liczba odsłon sięgnęła 250 tys.Twórcą i operatorem strony Korkowo.pl oraz komunikatora Yanosik jest Neptis Sp. z o.o.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem