LetsMeetApp – spotkaj swoich znajomych

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

LetsMeetApp to innowacyjna, darmowa aplikacja, zwiększająca prawdopodobieństwo przypadkowego spotkania ze znajomymi użytkownika, przebywającymi aktualnie w obrębie kilometra. Za LetsMeetApp odpowiadają polscy twórcy, ale od momentu premiery podbija ona również rynki zagraniczne.

LetsMeetApp to innowacyjna, darmowa aplikacja, zwiększająca prawdopodobieństwo przypadkowego spotkania ze znajomymi użytkownika, przebywającymi w obrębie kilometra. Za LetsMeetApp odpowiadają polscy twórcy, ale od momentu premiery podbija ona również rynki zagraniczne.

Żyjąc w biegu coraz rzadziej mamy czas na spotkania z bliższymi i dalszymi znajomymi. O ile rodzina i przyjaciele potrafią stanąć na głowie by zorganizować wspólny zlot, o tyle wiele ciekawych znajomości urywa się z powodu braku możliwości ich podtrzymywania. Często bywa jednak tak, że ze swoimi znajomymi mijamy się o przysłowiowe centymetry, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy. Aplikacja LetsMeetApp rozwiązuje ten problem i zawsze wtedy kiedy ktoś z naszych znajomych jest w okolicy dostajemy o tym powiadomienie.

Wystarczy zaprosić wybranych znajomych z książki adresowej i jeżeli zaakceptują nasze zaproszenie to zostajemy połączeni. W zależności od ustawień LetsMeetApp może informować o znajomych w zasięgu od kilku metrów do maksymalnie kilometra. Powyżej kilometra znajomi znikają z naszego radaru, a nawet jak są w jego zasięgu to nigdy nie widzimy ich dokładnej lokalizacji tylko odległość jaka nas od nich dzieli. To wszystko pozwala nam utrzymać odpowiedni poziom prywatności, na czym twórcom aplikacji bardzo zależało.

LetsMeetApp pobrana została już kilkadziesiąt tysięcy razy, a liczba użytkowników wzrasta z dnia na dzień. Jest idealna dla wszystkich. Dla młodych mam, które dzięki aplikacji mogą spotkać się na spacerze z innymi; dla imprezowiczów, którzy lubią spędzać czas na mieście – aplikacja poinformuje, jeżeli znajomi będą akurat w klubie w pobliżu; dla zabieganych, nie mających czasu na umawianie spotkań ze znajomymi.

W pierwszej kolejności aplikacja została udostępniona właścicielom iPhone’ów. Miało to wpływ na wzrost zainteresowania w Stanach Zjednoczonych, gdzie LetsMeetApp jest najbardziej popularna. Drugim krajem co do liczby użytkowników jest Turcja. TOP 5 zamykają Filipiny i Indie oraz Polska – gdzie aplikacja została stworzona. Obecnie program dostępny jest także na system Android.

Główną cechą wyróżniającą LetsMeetApp jest ściśle sprecyzowany maksymalny zasięg wykrywania znajomych, który wynosi 1 kilometr. Aplikacja wysyła powiadomienia o osobach przebywających w pobliżu, nie daje jednak możliwości śledzenia ich, chroniąc w pełni prywatność użytkowników. Ponadto, LetsMeetApp daje możliwość błyskawicznego wybrania numeru telefonu przebywającego w pobliżu znajomego lub wysłania mu wiadomości SMS – mówi Piotr Surmacki, twórca aplikacji.

Istotną zaletą LetsMeetApp jest minimalne zużycie baterii podczas jej użytkowania, w porównaniu z innymi aplikacjami wykorzystującymi lokalizację. Udało się to osiągnąć za pomocą algorytmów analizy prawdopodobieństwa. Po przeprowadzonych testach okazało się, że LetsMeetApp pobiera tylko o 3% baterii więcej w ciągu 10 godzin pracy smartfona.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem