Loguj się do popularnych portali nie wpisując hasła

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Firma Adips Sp. z o.o. opublikowała 15 czerwca dzisiaj nową wersję aplikacji Rublon. Aby zalogować się do wybranego portalu nie trzeba już wpisywać loginu i hasła. Użytkownik dzięki Rublonowi jedynie skanuje komórką fotokod i zostanie zalogowany.

Firma Adips Sp. z o.o. opublikowała 15 czerwca dzisiaj nową wersję aplikacji Rublon. Aby zalogować się do wybranego portalu nie trzeba już wpisywać loginu i hasła. Użytkownik dzięki Rublonowi jedynie skanuje komórką fotokod i zostanie zalogowany. Nowa wersja Rublona obsługuje ponad 200 portali — m.in. Facebook, Gmail, Higit, NK, Twitter, YouTube, Allegro.pl, Fotka.pl, Gazeta.pl, GoldenLine.pl, Home.pl, Interia.pl, O2.pl, Onet.pl, Play.pl, Sport.pl, WP.pl, Wykop.pl.

Po zainstalowaniu aplikacji Rublon na swojej komórce oraz pierwszym zalogowaniu się na www.rublon.pl, użytkownik otrzyma możliwość dodania do swojej przeglądarki zakładki Rublon. Zakładka umożliwia logowanie Rublonem do portali, które jeszcze nie zintegrowały przycisku Rublon bezpośrednio u siebie. W takiej sytuacji, użytkownik, będąc na danym portalu i klikając na zakładkę Rublon, po zeskanowaniu fotokodu zostanie jednorazowo poproszony o wpisanie swojego loginu i hasła. Dane zostaną zapisane na komórce, a hasło zaszyfrowane. Następnie, dane zostaną przekazane do portalu, na który użytkownik chce się zalogować. Podczas kolejnych logowań do danego portalu, wystarczy już tylko zeskanować fotokod.

Bezpieczeństwo

Rublon bazuje na zaawansowanej, rozproszonej architekturze bezpieczeństwa informatycznego, wykorzystującej asymetryczne klucze kryptograficzne oraz znane z bankowości elektronicznej technologie szyfrowania połączeń typu SSL. Hasła do portali są zapamiętywane jedynie na komórkach użytkowników i dodatkowo szyfrowane 2048-bitowym kluczem RSA. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, zalecane jest zabezpieczenie dostępu do swojej komórki poprzez ustawienie kodu PIN.

Wymagania techniczne

Rublon jest dostępny dla użytkowników z całego świata, za darmo, pod adresem www.rublon.pl. Adres należy otworzyć na swojej komórce i nacisnąć na zielony przycisk „Pobierz Rublona” (nastąpi przekierowanie do App Store lub Google Play). Obsługiwane są telefony iPhone oraz wszystkie komórki z systemem Android. Zakładka Rublon działa w przeglądarkach Chrome, Firefox, Safari oraz w większości przypadków również w Internet Explorer 9.

Prezentacja działania

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem