Manubia zmierza w kierunku analityki danych

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Trzecia już wersja Manubia.pl to całkowicie nowe oblicze systemu. Opcja sprawdzania sprzedaży konkretnego podmiotu została zamieniona na monitorowanie sprzedaży kategorii i produktu. A to dopiero początek zmian. Twórcy zapowiadają silne ukierunkowanie rozwoju systemu w stronę analityki danych.

Trzecia już wersja Manubia.pl to całkowicie nowe oblicze systemu. Opcja sprawdzania sprzedaży konkretnego podmiotu została zamieniona na monitorowanie sprzedaży kategorii i produktu. Dzięki temu jest czytelnej i prościej. A to dopiero początek zmian. Twórcy zapowiadają silne ukierunkowanie rozwoju systemu w stronę analityki danych.

Od blisko półtora roku Manubia.pl dostarcza dane o tym, co warto sprzedawać, a czego w asortymencie unikać. System monitowania sprzedaży na Allegro oraz eBay daje początkującym e-sprzedawcom szansę sprawdzić czy ich biznes wypali, a zaawansowanym świadomie rozwijać ofertę. Monitorowanie eBay dodatkowo dla wielu sprzedawców z Polski było szansą przekonania się, że ich biznes można skalować także na rynki zagraniczne. Wiele wątpliwości budził jednak sposób działania systemu, to się jednak właśnie zmienia.

Konrad Latkowski, współwłaściciel Manubia.plManubia V3 nad którą pracowaliśmy blisko trzy miesiące to całkowicie nowa wersja systemu. Odchodzi od kontrowersyjnego i niezgodnego już niedługo z regulaminem monitorowania konkretnego sprzedawcy na Allegro na rzecz monitorowania kategorii i produktów. Jednak to dopiero początek nowej drogi -.

Nowa Manubia V3 już w tej chwili oferuje siedem typów raportów. Prezentują one dane z podziałem na okres, sprzedaż czy średnia średnią cenę produktu. Korzystanie z systemu stało się też dużo prostsze. Użytkownik nie musi szukać swojej konkurencji. Obserwuje swoje kategorie lub monitoruje produkty ze swojego asortymentu. Dane można dowolnie na siebie nakładać i porównywać w ramach jednego okna np. sprzedaż dwóch marek obuwia męskiego można porównać z trendem całej kategorii. Ogromnej poprawie uległ system wyświetlania danych. Jest ładniejszy, bardziej dynamiczny i po prostu czytelniejszy.

Co tydzień, od dnia premiery pojawiać się będą nowe raporty. W przygotowaniu jest m.in. bardzo istotna funkcja jaką będą „maski raportów”, które wprowadzą całkowicie nową jakość do percepcji danych. Jeszcze przed wakacjami pojawią się pierwsze systemy analizy danych. Powstają one przy współpracy z osobami od wielu lat zajmującymi się analizą dużych ilości danych w centrach badawczych.

Konrad Latkowski, współwłaściciel Manubia.pl Naszym celem nie jest tylko dostarczanie danych, ale systemów, które wprowadzą możliwość ich analizowania. Aby to osiągnąć mamy nadzieję już pod koniec kwietnia zaprezentować naszego nowego partnera, którego doświadczenie pozwoli nam na szybszy rozwój. Manubia V3 działa obecnie w ramach beta testów, i wiele funkcji nie dział taka szybko jakbyśmy tego chcieli. Jest to jednak tylko kwestia czasu -.

Nowa Manubia to także zmiany w pakietach. Poprzednie (Basic, Silver, Gold) funkcjonują już tylko u klientów, którzy wykupili konto przed 2 kwietnia. Dla wszystkich nowych klientów i tych przedłużających abonamenty udostępnione są nowe:

  • Starter – W cenie promocyjnej 49 zł to pakiet dla początkujących i chcących zapoznać się z działaniem Manubia.pl. Dostępne są opcje: Raportów kategorii i produktów, raportów czasu sprzedaży, oraz histogram cen.
  • Premium – W cenie 249 zł dający pełen dostęp do działania systemu. Dostępne obecnie funkcje to: Raporty kategorii i produktów, raporty czasu sprzedaży, histogram cen, raport podkategorii, raport aukcji i sposobów promocji
  • PRO – W cenie od 1200 zł to raporty dedykowane dla stale zwiększającej się grupy korporacyjnych sprzedawców, którzy chcą dokładniej analizować sprzedaż. • eBay – Dla każdego z pakietów można dokupić usługę monitorowania sprzedawców platformy eBay w aż piętnastu krajach.

Jak widać pierwsze półrocze 2012 roku zapowiada się pracowicie dla twórców sytemu Manubia. Wdrażać będą nowe formy raportów, systemy analizujące, monitorowanie produktu i kategorii dla wszystkich serwisów eBay i pozostałych z Grupy Allegro. Ponadto w planach jest jeszcze wiele innych działań w tym nowego działu konsultingu, który w bezpośredni sposób będzie wspierać sprzedawców.

Video-prezentacja Manubia V3:

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem