MyHeritage osiągnął jeden miliard profili

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

MyHeritage, najpopularniejsza sieć rodzinna w Internecie ogłosiła dzisiaj, iż osiągnęła kamień milowy w zakresie jednego miliarda profili. Miliard profili w prawie dwudziestu trzech milionach drzew genealogicznych utworzone przez miliony rodzin korzystających z MyHeritage na całym świecie…

MyHeritage, najpopularniejsza sieć rodzinna w Internecie ogłosiła dzisiaj, iż osiągnęła kamień milowy w zakresie jednego miliarda profili. Miliard profili w prawie dwudziestu trzech milionach drzew genealogicznych utworzone przez miliony rodzin korzystających z MyHeritage na całym świecie stanowi olbrzymią sieć do odkrywania dziedzictwa rodzinnego i kontaktów z krewnymi.

Z ponad 63 milionami zarejestrowanych użytkowników, MyHeritage stał się zaufanym domem w Internecie dla rodzin pragnących poznać swoją historię rodziny, udostępniać wspomnienia i pozostawać w kontakcie. Łącząc największą na świecie międzynarodową pulę danych drzew genealogicznych z miliardami historycznych rekordów, MyHeritage pomaga przebić się przez twardy mur w badania historii rodziny. Strona dostępna jest w 38 językach.

Codziennie około miliona profili jest dodawanych do sieci rodzinnej MyHeritage. Ponadto, przeciętnie 600 tysięcy nowych zarejestrowanych użytkowników dołącza do serwisu co miesiąc. Zaawansowana technologia o nazwie Smart Matching™ zasila nowe odkrycia rodzinne poprzez automatyczne dopasowania profili w różnych drzewach genealogicznych, tworząc każdego dnia nowe koneksje rodzinne dla użytkowników.

Osiągnięcie miliarda profili jest ważnym krokiem milowym przy ogromnym wzroście MyHeritage, utrwalenia naszej pozycji jako międzynarodowego miejsca przeznaczenia dla rodzin – powiedział założyciel i dyrektor generalny MyHeritage Gilad Japhet.Cały czas staramy się rozwijać najnowocześniejsze technologie, które tworzą efekt sieci w tym dużym zasobie danych. Ponieważ coraz więcej treści dodawanych jest do MyHeritage przez naszych użytkowników na całym świecie to sprawia, że odkrywają oni więcej koneksji rodzinnych i odpowiednich dokumentów historycznych, dodając kolor i głębię do swojej historii rodzinnej. Z miliardem profili i kilkoma ciekawymi innowacjami w zanadrzu, mamy nadzieję na dalszy fenomenalny wzrost w nadchodzących latach. – dodał Japhet.

Około pół miliarda dodanych profili do drzew genealogicznych na MyHeritage stanowią osoby żyjące umożliwiając użytkownikom kontakt z krewnymi, współpracę nad badaniem historii rodziny i udostępnianie wspomnień. Pozostałe pół miliarda profili to osoby nie żyjące, których profile pomagają w kontakcie z żyjącymi krewnymi poprzez wspólnych przodków. Z zróżnicowaną bazą użytkowników obejmującą wszystkie kraje i kontynenty, MyHeritage stanowi bramę do różnych historii rodzinnych z różnych kultur, religii i grup etnicznych.

Ekspansja firmy w kierunku historycznych treści, po przejęciu stron rodzinnych WorldVitalRecords i FamilyLink w listopadzie 2011 roku i kwietniowe ogłoszenie z br. dotyczące bezpłatnego udostępnienia Powszechnego Spisu Ludności USA z 1940 r. ustanowiło MyHeritage na czołowym miejscu w badaniach historii rodziny, przy równoczesnej kontynuacji koncentracji zaangażowania rodzin na bieżąco. Aplikacja mobilna MyHeritage uruchomiona w grudniu 2011 roku umożliwia rodzinom udostępnianie specjalnych codziennych chwil i odkrywanie historii rodziny „w ruchu”, dotychczas została już pobrana ponad 750 tys. razy.

Mając na uwadze ochronę prywatności użytkowników i ich drzew genealogicznych, informacje na temat osób żyjących nie są ujawniane, a współpraca w zakresie badań drzewa genealogicznego jest egzekwowana tylko poprzez zaproszenie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się do jakiego momentu doszedł MyHeritage to sprawdźcie ten filmik:

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem