MyHeritage wprowadza najnowocześniejszą Super Wyszukiwarkę dla historii rodziny

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Najbardziej postępowa wyszukiwarka napędza przełomowe odkrycia, dodaje koloru do historii rodziny i ustanawia popularną sieć rodziny na pozycji wiodącego gracza na rynku historycznych treści.

Najbardziej postępowa wyszukiwarka napędza przełomowe odkrycia, dodaje koloru do historii rodziny i ustanawia popularną sieć rodziny na pozycji wiodącego gracza na rynku historycznych treści.

MyHeritage, najbardziej popularna sieć rodzina w Internecie ogłosiła dzisiaj oficjalne uruchomienie Super Wyszukiwarki, potężnej nowej wyszukiwarki historii rodziny w celu ułatwienia rodzinom na całym świecie odkrywania historycznych danych i długo utraconych krewnych. Super Wyszukiwarka jest zdolna do przeszukania miliardów dokumentów w ciągu kilku sekund jak również zawiera najbardziej międzynarodowe źródła historycznych treści i drzew genealogicznych.

Z prostym i nowoczesnym interfejsem użytkownika, inteligentną funkcją wyszukiwania, ogromną biblioteką treści w tym miliardem globalnych profili drzew genealogicznych i największą na świecie kolekcją historycznych gazet jak i elastyczną metodą płatności, Super Wyszukiwarka podnosi poprzeczkę i i udostępnia nową wartość i wybór dla miłośników historii rodziny.

Z ponad 63 milionami zarejestrowanych użytkowników, MyHeritage stał się zaufanym domem w Internecie dla rodzin pragnących poznać swoją historię rodziny, udostępniać wspomnienia i pozostawać w kontakcie z krewnymi. Oficjalne wprowadzenie Super Wyszukiwarki, która była dostępna w wersji Beta od kwietnia 2012 potwierdza pozycję firmy MyHeritage jako wiodącego dostawcę historycznych treści m.in po przejęciu firmy WorldVitalRecords i FamilyLink i powołanie byłego założyciela i prezesa Footnote.com Russa Wildinga w celu wzrostu zawartości treści i inicjatywy zapewnienia bezpłatnego przeszukiwania Spisu Ludności USA z 1940 r.

Miejsce numer jeden dla globalnych badań online

Dostępna w 38 językach, Super Wyszukiwarka jest najbardziej wielojęzyczną wyszukiwarką historii rodziny łamiącą barierę podziałów geograficznych i językowych w badaniach genealogicznych. Super Wyszukiwarka automatycznie tłumaczy i wyszukuje potencjalne inicjały, synonimy i warianty pisowni. Na przykład szukając William’a wyszukiwarka będzie również sprawdzać wszystkie osoby o imieniu Bill, Vilhelm, Guillaume, Guglielmo i wiele innych wariancji nawet jeśli zostały napisane w innych alfabetach, takich jak rosyjski i hebrajski. Zwiększa to szanse na znalezienie cennych informacji w ogromnych zasobach z treściami na MyHeritage nie wymagając od użytkowników, aby próbowali takich zmian samodzielnie.

Najważniejsze treści

Z potężną mieszanką historycznych danych i utworzonymi przez użytkowników informacjami w drzewach genealogicznych na MyHeritage, Super Wyszukiwarka pomaga miłośnikom historii rodziny przebić się przez mur w swoich badaniach genealogicznych dodając koloru do swojej rodzinnej historii. Na MyHeritage znajduje się ponad 4 miliardy danych w tym w dużej mierze z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Kanady. Niektóre kolekcje są dostępne tylko i wyłącznie na MyHeritage, a wszystko to dzięki licencji na dane z ważnych baz danych innych firm. Użytkownicy mogą znaleźć dane urodzin, ślubów, zgonów, pogrzebów, spisy ludności, imigracji, roczniki i inne rodzaje danych jak również mogą przeglądać skany oryginalnych dokumentów. Super Wyszukiwarka zawiera największą na świecie historyczną kolekcję gazet (obecnie około 120 milionów stron sięga XVIII wieku), ponadto znajdują się w niej spisy powszechne z 1930 i 1940 roku, wszystkie spisy powszechne z Wielkiej Brytanii w latach 1841 i 1901 oraz treści z historycznych stron MyHeritage, WorldVitalRecords i FamilyLink.

– Super Wyszukiwarka reprezentuje przełom innowacji w branży historii rodziny – powiedział założyciel i dyrektor generalny MyHeritage Gilad Japhet. – To przekształca rodzinną historię w doświadczenie, które jest bardziej globalne, dostępne i bardziej wciągające niż kiedykolwiek wcześniej. W ciągu kilku minut można rozwikłać tajemnice rodzinne – odkryć swoją ciotkę na liście pasażerów do Ellis Island, znaleźć dawno zaginioną gałąź rodziny w drzewie genealogicznym w Brazylii lub zlokalizować zdjęcie swojego pradziadka na nagrobku w Anglii. Super Wyszukiwarka pomaga w realizacji naszego celu łączenia rodzin między sobą i z przeszłością i czyni to w pełnym kolorze, ze zdjęciami, filmikami i dokumentami uzupełniając w ten sposób naszą wiedzę o rodzinnym drzewie genealogicznym. Codziennie dodajemy miliony nowych danych i profili drzew genealogicznych, które wraz z zbliżającym się uruchomieniem automatycznego Dopasowania Danych sprawia, że Super Wyszukiwarka jest niezbędnym narzędziem dla miłośników historii rodziny na całym świecie. – dodał Japhet.

Funkcje Super Wyszukiwarki:

  • Łatwe wyszukiwanie historycznych danych każdej osoby poprzez imię lub nazwisko, z opcjonalnymi datami i miejscami.
  • Wyszukiwanie również za pomocą słów kluczowych, wydarzeń, związków i innych zaawansowanych kryteriów.
  • Odnajdowanie ludzi, nawet nie znając ich nazwisk, na przykład, odnajdowanie trzech braci z tej samej rodziny używając tylko ich imion i związków jako rodzeństwo lub znajdowanie wszystkich ludzi urodzonych w określonym czasie lub w określonym miejscu.
  • Uruchamia globalne wyszukiwanie pokrywające wszystkie zbiory danych na raz lub dąży do szukania tylko w jednej kolekcji lub w jednej kategorii.
  • Super Wyszukiwarka jest wystarczająco inteligentna, aby dowiedzieć się płeć osoby, która jest poddawana wyszukiwaniu.
  • Wybór między trybem, który pokazuje wszystkie wyniki oraz trybem podsumowania, który pokazuje liczbę dopasowań z każdej kolekcji.
  • Wyniki docierają szybko, zazwyczaj w ciągu sekundy i są uszeregowane według trafności.
  • Jest możliwe zawężenie wyników do danej kolekcji lub innego wspólnego kryterium.

Zobacz filmik z jedno minutowym podsumowaniem Super Wyszukiwarki.

Wyszukiwarka w ruchu dzięki mobilnej aplikacji MyHeritage

Z dowolnego miejsca na świecie i w dowolnym czasie użytkownicy mogą mieć dostęp do miliardów danych historycznych korzystając z Super Wyszukiwarki „w ruchu” z ostatnią wersją mobilnej aplikacji na iPhone, iPad i Andorid. Super Wyszukiwarka w aplikacji mobilnej MyHeritage jest idealnym rozwiązaniem dla przedstawienia historii rodziny dla rodziny i przyjaciół na przyjemnych chwilach jakimi są zjazdy rodzinne.

Dostęp do danych

Super Wyszukiwarka jest otwarta dla wszystkich i nie wymaga rejestracji. Lista wyników wyszukiwania wyświetla się bezpłatnie. Pełny dostęp do poszczególnych bezpłatnych danych jest udostępniony za darmo, m.in. do Spisu Powszechnego Ludności z 1940 r. i indeksu Zgonów Social Security. Aby uzyskać dostęp do innych danych, a mianowicie treści tylko płatnych, MyHeritage daje użytkownikom wybór przez przystępne jednorazowe kredyty na dane i plany subskrypcji, które są 75% tańsze od konkurencyjnych usług.

Wkrótce – Dopasowanie Danych dla automatycznych odkryć

W najbliższych tygodniach, MyHeritage ogłosi uruchomienie funkcji Dopasowania Rekordów – wszechstronnej i innowacyjnej funkcji, która automatycznie porównuje między sobą profile drzewa genealogicznego i historyczne dane w celu znalezienia dopasowań z dużą dokładnością.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem