Navatar – społeczność kierowców

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Navatar to rozwiązanie dla kierowców stworzone z myślą o społeczności. Częsta aktualizacja map, coraz lepsza nawigacja oraz mobilne CB Radio umożliwia realizację scenariuszy, które nie są dostępne w standardowych nawigacjach. U nas kierowcy mają głos!

Navatar to rozwiązanie dla kierowców stworzone z myślą o społeczności. Częsta aktualizacja map, coraz lepsza nawigacja oraz mobilne CB Radio umożliwia realizację scenariuszy, które nie są dostępne w standardowych nawigacjach. Tutaj kierowcy mają głos!

Navatar, społeczność kierowców, oferuje pierwsze w Polsce głosowe CB Radio na komórki (mCB) oraz darmowy moduł nawigacyjny GPS, w oparciu o światowy projekt OpenStreetMap, zapewniający częstą aktualizację map. Navatar pomaga polskim kierowcom uzyskać aktualne i poszukiwane informacje drogowe, takie jak miejsca częstych remontów, patrole policji, miejsca korków czy tańsze stacje benzynowe. W Navatar można zarządzać informacjami drogowymi w sposób centralny i udostępniać je kierowcom.Navatar jest obecnie dostępny na platformy iPhone i Android. Kolejne wersje będą udostępniane w zależności od zapotrzebowania użytkowników.

Trzy miesiące po swoim debiucie na rynku, Navatar udostępnia mobile CB (mCB), pierwsze w Polsce głosowe CB Radio na smartfony z wykorzystaniem technologii GPS. Posiadając smartfon z systemem Android lub iPhone kierowca, po zainstalowaniu aplikacji Navatar, może nagrywać i odsłuchiwać głosowe komunikaty drogowe nagrane centralnie lub przez innych użytkowników. Dodatkowo aplikacja umożliwia wprowadzanie danych dotyczących cen paliw, co – wraz ze wzrostem liczby użytkowników  aplikacji – umożliwi kierowcom wyszukanie tańszej stacji w okolicy.

Plany Navatara na ten rok obejmują m.in. udostępnienie dalszych aplikacji mobilnych w oparciu o platformę lokalizacyjną, rozbudowę modułu nawigacyjnego i mCB, migrację na inne platformy smartfonowe, a także nawiązywanie partnerstw z dostawcami treści, miastami i firmami zainteresowanymi scenariuszami wokół lokalizacji (location based services).Niezmiernie ważny dla NavatarLabs jest dialog z kierowcami, członkami społeczności, którzy najlepiej wiedzą, gdzie jeszcze należy skierować światło Navatara, aby w Polsce jeździło się lepiej.

 

źródło: informacja prasowa / Navatar

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem