Nie głosuj w ciemno, poznaj swojego kandydata

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

Serwisy www.kandydacidosejmu.pl oraz www.kandydacidosenatu.pl przybliżą wyborcom sylwetki kandydatów na Posłów i Senatorów. Użytkownicy będą mogli przejrzeć listę kandydatów, którzy startują w wyborach w danym okręgu wyborczym, poznać ich życiorysy, cele wyborcze oraz wysłać zapytanie.

Serwisy www.kandydacidosejmu.pl oraz www.kandydacidosenatu.pl przybliżą wyborcom sylwetki kandydatów na Posłów i Senatorów. Użytkownicy będą mogli  przejrzeć listę kandydatów, którzy startują w wyborach w danym okręgu wyborczym, poznać ich życiorysy, cele wyborcze oraz wysłać zapytanie.

W Wyborach Parlamentarnych w 2007 r.  brało udział  6189 kandydatów do Sejmu. Średnia ilość kandydatów  w  41 okręgach wahała się od 100 do 270 osób, do Sejmu dostało się 197 Posłów, którzy zajmowali pierwszą i drugą pozycję na listach wyborczych i tylko 14 Posłów, którzy znajdowali się powyżej 20-tej pozycji. Z przeprowadzonej ankiety, pytani często odpowiadali, że często głosowali na listę niż na konkretnego kandydata.

Kandydaci nie będą tylko „nazwiskami na liście”, Internauci będą mogli bliżej poznać swojego kandydata, dowiedzieć się jakie ma plany na przyszłość i co obiecuje swoim wyborcom.Twórcy serwisu chcą przeprowadzić pierwsze prawybory w Internecie zgodne z Ordynacja Wyborczą. Po oficjalnym zatwierdzeniu list wyborczych przez PKW, Internauci będą mogli zagłosować na kandydatów w swoich okręgach wyborczych.

Aktualnie serwisy prezentują kandydatów z roku 2007, w momencie oficjalnego zatwierdzenia list wyborczych przez PKW, serwis zaprezentuje kandydatów do tegorocznych wyborów.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem