Ostatnia szansa na wygranie pierwszego miliona

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Został tydzień na wzięcie udziału w konkursie „Pierwszy Milion”, w którym do zdobycia jest łączna pula nagród w wysokości prawie 2 mln zł. Zgłoszenia do konkursu „Pierwszy Milion” można przesyłać do 31 stycznia.

Został tydzień na wzięcie udziału w konkursie „Pierwszy Milion”, w którym do zdobycia jest łączna pula nagród w wysokości prawie 2 mln zł. Zgłoszenia do konkursu „Pierwszy Milion” można przesyłać do 31 stycznia.

Program „Pierwszy Milion” to skuteczne rozwiązanie biznesowe skierowane do osób, które potrzebują kapitału na rozpoczęcie działalności. Uczestnikiem konkursu może zostać każdy przedsiębiorca lub każda osoba z pomysłem na biznes. Wystarczy dobry plan i wysłanie zgłoszenia z opisem swojej działalności (www.pierwszymilion.pl).Jak mówi Dariusz Krawczyński, Prezes Platinum Finance S.A., jeden z organizatorów Programu: „W Polsce zarejestrowane są prawie 4 miliony przedsiębiorstw, z których połowa aktywnie działa na rynku. Firmy z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw odpowiadają za 48,4 procent polskiego PKB stanowiąc miejsca pracy dla 70 proc. pracujących i 61 proc. zatrudnionych. Te dane wyraźnie pokazują, że Polacy chętnie angażują się w prowadzenie działalności biznesowej. Widać to po liczbie zgłoszeń, jakie do nas napłynęły. W ostatnim miesiącu otrzymaliśmy m.in. projekty z branży internetowej, komunikacyjnej i nowych technologii. Na ostatnie zgłoszenia czekamy jeszcze tydzień. Z niecierpliwością oczekujemy drugiego etapu Programu”.Jury konkursu oceniać będzie przede wszystkim plan marketingowy, strategię cenową oraz prognozę finansową. Na końcową ocenę projektu będzie miała również wpływ wykonana przez uczestnika analiza sytuacji rynkowej i konkurencji.

Zgłaszanie biznes planów zakończy się 31 stycznia 2012 r. Spośród przesłanych projektów komisja wyłoni 20 finalistów, którzy będą mogli w bezpośredniej rozmowie zaprezentować organizatorom swój pomysł przedsięwzięcia biznesowego. W marcu 2012 na uroczystej Gali Finałowej  jury wskaże zwycięzców Programu. Rozwój przedsiębiorczości w Polsce:

  • W Polsce działa obecnie 1,67 mln firm, z czego aż 99,8 proc. zalicza się do sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw co daje nam 6 miejsce w całej Unii Europejskiej
  • Sektor MSP odpowiada za 48,4 proc. polskiego PKB
  • Najpopularniejsze branże wśród mikroprzedsiębiorców to kultura, rekreacja i rozrywka (37 proc.), edukacja (36 proc.) oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa (34 proc.)

Źródło: „Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce”, PARP, Warszawa 2011. Dowiedz się więcej!

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem