PayU uruchomiło raty online na Allegro

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Lider płatności internetowych wprowadził raty jako nową metodę płatności. Jest to pierwsze w Polsce rozwiązanie umożliwiające zakupy ratalne całkowicie online – bez podpisywania papierowej umowy i dostarczania zaświadczeń o dochodach.

Lider płatności internetowych wprowadził raty jako nową metodę płatności. Jest to pierwsze w Polsce rozwiązanie umożliwiające zakupy ratalne całkowicie online – bez podpisywania papierowej umowy i dostarczania zaświadczeń o dochodach. W pierwszej kolejności z rat będą mogli skorzystać użytkownicy platformy handlowej Allegro.

PayU od początku istnienia wyznacza trendy w e-commerce, wprowadzając rozwiązania usprawniające proces płatności. Kolejną, po koncie PayU, przełomową usługą są całkowicie internetowe raty. Nowa metoda płatności zmienia standardy obowiązujące dotychczas w procesie kredytowania. Za pośrednictwem PayU można już kupić na raty jeden lub kilka przedmiotów o wartości od 300 do 20 000 zł na platformie handlowej Allegro. Za kilka miesięcy usługa zostanie udostępniona również innym podmiotom.

– PayU od wielu lat obsługuje płatności internetowe na platformie handlowej Allegro, gwarantując bezpieczne i szybkie zakupy – mówi Przemysław Budkowski, Dyrektor serwisu Allegro.pl.Wspólnie systematycznie wprowadzamy nowe mechanizmy usprawniające e-zakupy. Tym razem, opierając się na bogatych doświadczeniach, jako pierwsi zdecydowaliśmy się uruchomić całkowicie internetowe płatności ratalne – dodaje.

Największą zaletą rat PayU jest to, że wszystkie formalności z nimi związane można załatwić w pełni online, bez wizyty kuriera z umową czy dostarczania zaświadczeń o dochodach z miejsca zatrudnienia. Szczególnie przyjazny i szybki proces kredytowy udostępniono najbardziej aktywnym użytkownikom Allegro, którzy po zalogowaniu się do swojego konta otrzymują informację o wielkości przyznanego limitu kredytowego, z którego można skorzystać tak samo szybko i prosto, jak przy płatnościach kartą lub przelewem.

– Uruchomiliśmy całkowicie internetowe raty na platformie handlowej Allegro, aby umożliwić zakup towarów, gdy kupujący nie posiada w danym momencie odpowiednich środków pieniężnych lub woli rozłożyć płatność w czasie. Jest to zupełnie nowa jakość zakupów ratalnych w sieci, dopasowana do potrzeb internautów – mówi Joanna Kuzdak, Dyrektor Zarządzająca PayU SA. – Jestem przekonana, że płatności ratalne zostaną dobrze przyjęte przez użytkowników Allegro, którzy cenią wygodę i szybkość zakupów w Internecie – dodaje.

Aby skorzystać z rat PayU na Allegro, należy wybrać w formularzu zamówienia raty PayU jako formę płatności. Następnie kupujący zostaje przekierowany do konta PayU, gdzie widzi podsumowanie transakcji i przechodzi do wniosku kredytowego online. Po wypełnieniu wniosku partner pożyczkowy podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu. W celu weryfikacji danych kupujący potwierdza zaproponowane warunki, wykonując przelew zwrotny na kwotę 1 zł.

– Dotychczas długotrwałe procedury uzyskania pożyczki ratalnej były nieakceptowalne dla kupujących w Internecie i były największą barierą dla rozwoju tej formy płatności w e-handlu. Oferując raty PayU na platformie handlowej Allegro, przełamujemy tę barierę – mówi Robert Midura, Prezes Zarządu Spółki Alior Sync. – Jestem przekonany, że potencjał Allegro – liczba użytkowników i transakcji – przyczyni się do szybkiej popularyzacji rat jako kolejnej metody płatności internetowych – dodaje.

Raty na Allegro to pierwszy projekt realizowany przez PayU przy współpracy ze spółką Alior Sync. Korzystając z rat, można zapłacić za jeden produkt lub cały koszyk zakupów na Allegro. Kredytobiorca sam decyduje, na ile miesięcznych rat rozłoży płatność (min. 3, maks. 36). Oprocentowanie pożyczki wyniesie 11% lub 14%, w zależności od wyboru wariantu – z ubezpieczeniem lub bez.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem