Planimo – system zarządzania projektami online

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Planimo jest systemem przeznaczonym głównie dla menedżerów i właścicieli firm, oferującym zestaw narzędzi, dzięki którym zyskamy możliwość prowadzenia i rozliczania wszelakich czynności w oparciu o system zadań i projektów.

Planimo jest systemem przeznaczonym głównie dla menedżerów i właścicieli firm, oferującym zestaw narzędzi, dzięki którym zyskamy możliwość prowadzenia i rozliczania wszelakich czynności w oparciu o system zadań i projektów. W ramach systemu zyskujemy dostęp do takich funkcjonalności jak zarządzanie czasem pracy, kalendarz, wykres Gantta, forum czy miejsce na firmowe dokumenty. Planimo skierowane jest przede wszystkim do firm mających do czynienia z problemami niskiej kontroli nad prowadzonymi czynnościami.

Wyróżnikami systemu Planimo spośród konkurencji jest jedyne w swoim rodzaju połączenie rozwiązań open source (Planimo powstało na bazie narzędzi dostępnych na licencji GPL) oraz dystrybucji w modelu usługowym znanym jako SaaS (Software as a Service). Dodatkowymi, oprócz wymienionych powyżej, funkcjonalnościami są narzędzia pozwalające spożytkować Planimo jako firmowy Intranet oraz dające możliwość stworzenia własnego repozytorium danych.

1 kwietnia 2011 roku był dniem kiedy to Planimo wystartowało oficjalnie. – Planimo powstało jako odpowiedź na coraz większą, zauważalną wśród znajomych firm potrzebę zwiększenia kontroli nad prowadzonymi przez nich działaniami. Nasz system to aplikacja gotowa do pracy bez konieczności wykonywania długich instalacji. To prosta w obsłudze machina pozwalająca na usprawnienie zarządzania zadaniami w firmie, jednocześnie ograniczająca potrzebę inwestowania w infrastrukturę sprzętową. – wyjaśnia Piotr Gigoń, jeden z założycieli systemu. Planimo od samego początku było projektowane jako narzędzie pracujące głównie w Internecie, co wyraźnie odróżnia to oprogramowanie od typowych aplikacji do zarządzania projektami. Aby wykorzystać możliwości jakie daje Planimo wystarczy dowolny komputer podłączony do sieci, dzięki takiemu rozwiązaniu wdrożenie systemu do firmy jest niezwykle tanie.

Twórcy systemu Planimo w procesie tworzenia bardzo mocny nacisk położyli na kwestie bezpieczeństwa danych. Zdecydowano się między innymi na możliwość stosowania szyfrowanego połączenia SSL przez logujących się do systemu. Do tego specjalnie zabezpieczane serwery oraz automatycznie wykonywany backup. Kolejnym elementem na który mocno zwrócono uwagę podczas tworzenia, była wielofunkcyjność systemu oraz łatwość jego konfiguracji pod potrzeby konkretnego użytkownika.

System dostępny jest w kilku wersjach różniących się między innymi ilością jednocześnie prowadzonych projektów, liczbą użytkowników czy dostępną przestrzenią dyskową. Każdy pakiet płatny można przez 30 dni przetestować bezpłatnie.

Planimo jest pierwszym krokiem do stworzenia dużej aplikacji, która pozwoli na całościową obsługę firm. Obecnie trwają prace rozwojowe nad nowymi modułami, które już niedługo zostaną udostępnione naszym Klientom. – dodaje Łukasz Jachymczyk, drugi z twórców systemu.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem