Polska – Irlandia w Poznaniu

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Poznań tłumnie odwiedzają irlandcy kibice. Jednak piłka nożna to nie jedyna rzecz, która łączy Polskę i Irlandię. Oba kraje łączą również relacje biznesowe. Dlatego też, 18 czerwca, w dniu meczu Włochy – Irlandia w Poznaniu, odbędzie się Dublin-Poznan Startup Bridge…

Poznań tłumnie odwiedzają irlandcy kibice. Jednak piłka nożna to nie jedyna rzecz, która łączy Polskę i Irlandię. Oba kraje łączą również relacje biznesowe. Dlatego też, 18 czerwca, w dniu meczu Włochy – Irlandia w Poznaniu, odbędzie się Dublin-Poznan Startup Bridge, podczas którego będzie można poznać ogrom możliwości, jakie daje polsko-irlandzka współpraca.

Z jednej strony Irlandia, która jest idealnym miejscem do prowadzenia globalnego biznesu. Z drugiej strony Huge Thing, który jest idealnym miejscem do rozpoczęcia tworzenia firmy technologicznej o globalnym zasięgu. Co może wyjść z tego połączenia? Ogromny obszar do wzajemnej współpracy i nowopowstających firm technologicznych. Doskonałą okazją do ich omówienia będzie Dublin-Poznań Startup Bridge, podczas którego tacy goście, jak Mike Sikorsky, prezes i założyciel firmy Huggity czy Naghmeh Reilly, Senior Marketing Executive z Enterprise Ireland opowiedzą jak różni się podejście do startupów w obu krajach oraz jakie korzyści wynikają z wzajemnej współpracy.

Niezwykle trudno jest przygotować startupy do działania na globalnym rynku. Wciąż dużym problemem jest ograniczanie perspektywy rozwoju tylko do naszego kraju. W biznesie trzeba myśleć globalnie i tego właśnie uczymy uczestników Huge Thing, poznańskiej szkoły startupów – mówi Arkadiusz Hajduk, założyciel Huge Thing. Podczas spotkania zostanie zaprezentowanych 3 polskie i 3 irlandzkie startupy o dużym, globalnym potencjale.- Dzielenie się doświadczeniami w dziedzinie budowania firmy i produktu przez przedsiębiorców działających w odmiennych warunkach biznesowych ma ogromną wartość edukacyjną. Poza tym warto pamietać, że w ostatnich latach Irlandia stała się ważnym europejskim hubem internetowym dzięki obecności dużych oddziałów takich firm jak Google, Facebook, Twitter, Linkedin, Amazon, Ebay czy Paypal. Ich sąsiedztwo i otwartość pozwala startupom działającym w Irlandii szybko zweryfikować pomysły biznesowe – dodaje Bartek Siepracki, konsultant z Enterprise Ireland.

Dublin-Poznań Startup Bridge odbędzie się w Business Center Polska przy ulicy Polskiej 13 w Poznaniu. Początek przewidziany jest na godzinę 14, a zakończenie na 17.00. W trakcie spotkania odbędą się między innymi prezentacje polskich i irlandzkich startupów, a zwycięzcy otrzymają cenną futbowolową nagrodę. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja na http:// www.startupbridge.evenea.pl/ W trakcie spotkania będą podawane przekąski, a po spotkaniu odbędzie się degustacja butelkowanych specjałów irlandzkich.

Organizatorami wydarzenia są Huge Thing, Enterprise Ireland oraz Guinness Enterprise Center.

Agenda

 • 14.00 – Welcome and introductions, Des Fahey, CEO at DBIC
 • 14.10 – “Huge Thing in Poznan – preparing startups for global success”, Arek Hajduk, Co- founder and CEO at Huge Thing
 • 14.25 -“Ireland’s Startup Ecosystem, EI’s role”, Naghmeh Reilly, Senior Marketing Executive, Overseas Entrepreneurship at Enterprise Ireland
 • 14.40 – “Doing Business in Poland and Ireland”, Paul McKeown, Irish tech entrepreneur based in Poznań
 • 14.55 – “Assistance for Startups in Ireland”, Richard Morton, Venture Consultant at DBIC
 • 15.05 – “Polish startup’s experience in Ireland”, Mike Sikorsky, CEO and founder of Huggity
 • 15.20 – Q&A
 • 15.30 – Pitch Contest
 • 16.20 – “Seed Investing in Poland”, Bartek Gola, Managing Partner at SpeedUp Venture Capital Group
 • 16.40 -“Scaling for Global Success”, Benetel
 • 17.00 Wrap-up

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem