Portal Formalności.pl tłumaczy skomplikowane urzędowe formalności

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Serwis Formalności.pl jest przewodnikiem po labiryncie urzędowych formalności. Przyjaznym językiem opisuje skomplikowane procedury, ułatwiając petentom załatwianie ich urzędowych spraw. Adresowany jest do…

Serwis Formalności.pl jest przewodnikiem po labiryncie urzędowych formalności. Przyjaznym językiem opisuje skomplikowane procedury, ułatwiając petentom załatwianie ich urzędowych spraw. Adresowany jest do wszystkich osób mających jakiekolwiek kontakty z urzędami: petentów oraz urzędników.

Główną częścią portalu są artykuły opisujące proste sposoby załatwiania różnych formalności. Petenci dowiadują się z nich jak zmienić nazwisko, w jaki sposób zarejestrować samochód kupiony za granicą, gdzie uzyskać pozwolenie na wycinkę drzew itp. Regularnie publikujemy również informacje o zmianach w przepisach, procedurach urzędowych, prawie itp. Dzięki temu stanowimy dla urzędników cenne źródło fachowej wiedzy, pomagając im w codziennej pracy.Wszystkie osoby, których sprawy są mocno skomplikowane, szukają pomocy na darmowym forum lub korzystają z płatnych porad prawnych udzielanych przez zespół doświadczonych prawników. Portal udostępnia użytkownikom bazę kilku tysięcy wzorów dokumentów i gotowych do pobrania formularzy, przygotowanych zarówno z myślą o petentach jak i urzędnikach. Obecnie wszystkie publikowane przez nas materiały, podzielone są na dwanaście kategorii tematycznych. Dokładamy wszelkich starań by tematyka portalu cały czas się poszerzała i dlatego już wkrótce pojawią się nowe kategorie tematyczne np. niepełnosprawni.Pomysłodawcami i twórcami Formalności.pl są dwaj trzydziestosiedmiolatkowie: Marcin Rosada – marketingowiec oraz Paweł Baran – programista. Zespół uzupełnia grono kilku autorów piszących artykuły publikowane w portalu oraz współpracujący z nami zespół doświadczonych prawników udzielających naszym użytkownikom porad prawnych. Inspiracją do stworzenia portalu były nasze własne doświadczenia. Podczas jednego ze spotkań, opowiadaliśmy sobie w gronie znajomych nasze historie związane z załatwianiem różnych urzędowych spraw. Okazało się, że większość z nas miała z tym pewne kłopoty, wynikające głównie ze stopnia skomplikowania tych spraw i małej „przyjazności” wyjaśnień dostępnych w sieci. Większość z nich napisana była mocno urzędowym językiem i przytaczała podstawy prawne, zamiast maksymalnie prosto wyjaśnić sposoby załatwiania tych formalności. Okazało się również, że brakuje jednego, kompleksowego źródła informacji na temat spraw, które co jakiś czas załatwia się w różnych urzędach. Wtedy postanowiliśmy tę niszę wypełnić.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem