Premiera Filmastera na SXSW!

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Aplikacja Filmaster dla iPhone (http://filmaster.pl/mobile), stworzona przez polski zespół informatyczny, miała premierę na prestiżowej konferencji South by Southwest w Austin, w amerykańskim stanie Teksas.

Aplikacja Filmaster dla iPhone (http://filmaster.pl/mobile), stworzona przez polski zespół informatyczny, miała premierę na prestiżowej konferencji South by Southwest w Austin, w amerykańskim stanie Teksas.

To pierwszy start-up z naszego kraju, który oficjalnie debiutował na SXSW. Założyciel Filmastera, Borys Musielak, zaprezentował projekt na scenie AppCircus (http://appcircus.com/blog/apps-sxsw-circus-mashimus), gdzie do konkursowej rywalizacji stanęły najlepsze mobilne aplikacje z całego świata. Udział w South by Southwest to niesamowite przeżycie i ogromna szansa na rozgłos. Do Austin na cały tydzień zjeżdżają najważniejsze postacie związane z filmem i technologią. To idealne miejsce na promocję projektu, który łączy te dwie dziedziny. – komentuje Musielak. Przyznaje, że dla Filmastera wystąpienie na SXSW oznacza ogromny prestiż, bo to pierwsze młode przedsiębiorstwo internetowe z Polski, któremu przyszło ścigać się w konkursowych zmaganiach z najlepszymi na świecie.Filmaster w wersji na komórki poleca filmy, jakie warto obejrzeć w okolicznych kinach, bazując na aktualnej lokalizacji oraz filmowym guście użytkownika. Pomaga też nawiązać kontakt z innymi maniakami kina z sąsiedztwa oraz umożliwia obserwowanie filmowych fascynacji znajomych. A jak to działa w praktyce? Aplikacja na starcie pobiera z telefonu informację o naszym położeniu i prezentuje repertuar okolicznych kin, wyróżniając pozycje, które według algorytmu rekomendacji najbardziej nam się spodobają. Gdy zaznaczymy, że wybieramy się na dany seans, wiadomość tę otrzymują nasi znajomi, nie tylko na Filmasterze, ale też w popularnych serwisach społecznościowych jak Facebook czy Twitter. Ta funkcja jest szczególnie przydatna na festiwalach filmowych, gdzie z powodu ogromnego wyboru, ciężko jest wybrać filmy jakie warto obejrzeć. Mobilny Filmaster udostępnia również dodatkowe informacje o filmach: pozwala na przeglądanie obsady, zapoznanie się z opisem fabuły, obejrzenie zwiastunów czy też poczytanie recenzji. Darmowa aplikacja dla iPhone jest już dostępna do ściągnięcia ze sklepu AppStore (http://itunes.apple.com/au/app/filmaster/id403634677?mt=8&ls=1). Wkrótce pojawi się również wersja dla telefonów z systemem Android.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem