Przedsiębiorcy z naszej szkoły

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Od marca 2011 trwa konkurs „Przedsiębiorcy z naszej szkoły”, którego celem jest szerzenie przedsiębiorczości oraz przełamanie negatywnych stereotypów na temat biznesu. Szkoły zaangażowane w konkurs otrzymują możliwość nawiązania współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami…

Od marca 2011 trwa konkurs „Przedsiębiorcy z naszej szkoły”, którego celem jest szerzenie przedsiębiorczości oraz przełamanie negatywnych stereotypów na temat biznesu. Szkoły zaangażowane w konkurs otrzymują możliwość nawiązania współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, na wzór brytyjskiego systemu nauczania.

Uczniowie przeprowadzają wywiady z lokalnymi przedsiębiorcami bądź znanymi absolwentami ich szkół. Poznają tajniki sukcesu, pytają o porażki oraz czynniki, które zadecydowały o prowadzeniu własnej firmy. Następnie publikują wywiad na stronie konkursu: http://znaniabsolwenci.pl/.  W każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrody pieniężne w wysokości 500 zł. Wiedza zdobyta w czasie tych rozmów jest bezcenna, a stworzony ranking ma zaktywizować młodzież do wzięcia udziału w konkursie i jego następnych edycjach.

Poprzez ten projekt staramy się dotrzeć do aktywnych nauczycieli oraz organizacji, które działają na rzecz przedsiębiorczości. Chcemy, aby stworzona baza ułatwiła nam komunikację i promocję ogólnopolskich inicjatyw skierowanych do uczniów i szkół. Przygotowaliśmy specjalny formularz, który ułatwia przeprowadzenie lekcji i zachęca uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt poprzez stronę internetową. Richard Lucas, który jest inicjatorem tego konkursu, chętnie odpowiada na zaproszenie szkół i promuje go osobiście- jako przedsiębiorca w ciekawy sposób opowiada o korzyściach płynących z prowadzenia działalności gospodarczej. Konkurs trwa do 31 października, a wręczenie nagród nastąpi w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Inicjatywa jest wspierana przez  Kuratorium Oświaty w Krakowie, Urząd Marszałkowski i Urząd Wojewódzki, a także przez Radio Pryzmat.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem