Rentowny Gametrade.pl wchodzi na rynek nowych gier

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Istniejący od 2009r. Gametrade.pl nabiera rozpędu. Serwis prezentuje swój odświeżony wygląd i szturmem zdobywa serca polskich graczy.

Istniejący od 2009r. Gametrade.pl nabiera rozpędu. Serwis prezentuje swój odświeżony wygląd i szturmem zdobywa serca polskich graczy.

Nowy wygląd, dostosowanie do urządzeń mobilnych, 100 tysięcy użytkowników, 11 mln odsłon na miesiąc! Już co piąty gracz konsolowy w Polsce korzysta z Gametrade.pl, a co miesiąc  dzięki serwisowi właściciela zmienia kilkanaście tysięcy gier! Jedno jest pewne – studencka inicjatywa sprzed kilku lat przekształciła się na naszych oczach w prawdziwy biznes.

Gametrade.pl powstał w 2009 roku i służy  do legalnej wymiany gier pomiędzy graczami, którzy nie chcą wydawać każdorazowo ok.200 zł na nową grę. Dzięki Gametrade.pl użytkownicy sprzedają lub wymieniają stare gry na nowe – gdzie jedynym ponoszonym kosztem jest koszt przesyłki.W dynamicznym rozwoju Gametrade.pl od 2010 roku wspierają fundusze VC Xevin Investments i IQ Partners.

Statystyki projektu w Polsce przekraczają zakładane przez nas cele inwestycyjne. Projekt właśnie osiągnął rentowność, więc wszyscy jesteśmy zadowoleni. Do pełnego szczęścia brakuje nam takich samych sukcesów na rynkach międzynarodowych, ale mamy nadzieję, że i one wkrótce się pojawią – ocenia Radosław Czyrko, Partner Zarządzający Xevin Investments.Serwis w niedługim czasie chce być platformą służącą nie tylko do wymiany i sprzedaży używanych gier, ale również do sprzedaży nowych gier oraz sprzętu dla graczy. Do współpracy zaproszone zostaną sklepy z grami, które dzięki Gametrade.pl będą mogły dotrzeć do potencjalnych 100 tys. konsumentów legalnie kupujących gry. Dzięki możliwościom platformy sklepy internetowe będą mogły zaprezentować swój asortyment poprzez jedno kliknięcie. Sklepy, które nie posiadają strony internetowej skorzystają z możliwości postawienia platformy jaką daje Gametrade.pl, przeprowadzenia zamówień przedpremierowych na nadchodzące hity czy wyprzedaży gier, które zalegają w magazynach. Gametrade.pl pomoże również w dotarciu do potencjalnych klientów, którzy uzupełniają swoje profile o dane adresowe, ulubione gry czy listy zakupowe. Gametrade.pl ma zamiar stać się kolejnym dużym kanałem sprzedaży gier, skuteczniejszym i tańszym niż inne platformy.- Dynamiczny rozwój rynku gier konsolowych w Polsce to także duży wzrost rynku wtórnego, którego Gametrade.pl jest liderem . W celu sprostania oczekiwaniom nowych użytkowników całkowicie zmieniliśmy oblicze serwisu, dostosowując go także do coraz popularniejszych urządzeń mobilnych i tabletów. Start nowej wersji to jednocześnie osiągnięcie 100 tys. zarejestrowanych graczy w Gametrade.pl Oczywistym kierunkiem rozwoju Gametrade.pl jest sprzedaż nowych gier, tak aby Gametrade.pl było kompletną platformą każdego gracza konsolowego w Polsce – dodaje Damian Legawiec, Prezes Gametrade.plDo końca 2012 roku Gametrade.pl planuje mieć 200 tysięcy zarejestrowanych graczy. źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem