Robert Lewandowski wspólnikiem Protos Venture Capital

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Robert Lewandowski został wspólnikiem w funduszu inwestycyjnym Protos Venture Capital (protos.vc). Wcześniej w fundusz ten zaangażowany był manager Roberta, Cezary Kucharski.

Robert Lewandowski został wspólnikiem w funduszu inwestycyjnym Protos Venture Capital (protos.vc). Wcześniej w fundusz ten zaangażowany był manager Roberta, Cezary Kucharski.

Protos VC inwestuje w tak zwane startupy, czyli projekty internetowe na wczesnym etapie rozwoju. Fundusz w zeszłym roku założony został przez zespół sześciu osób skupiających doświadczonych finansistów oraz przedsiębiorców internetowych stojących między innymi za takimi projektami jak Goldenline.pl, Niania.pl czy Znanylekarz.pl.

Poza Robertem i Cezarym, wspólnikami w funduszu jest kilkanaście innych osób. Są to doświadczeni przedsiębiorcy, menedżerowie i inwestorzy, którzy odnosili sukcesy zarówno w internecie jak i w branżach tradycyjnych. Dzięki temu Protos ma do dyspozycji kilkadziesiąt mln zł, które mają być zainwestowane w startupy głównie z Polski ale też z innych krajów europejskich.

Zasugerowałem Robertowi aby patrzył perspektywicznie na swoje inwestycje. Nowe technologie i Internet to ryzykowny ale bardzo przyszłościowy sektor. Robertowi bardzo się ten pomysł spodobał. Spotkał się z zespołem z Protos VC, poznał spółki z portfolio funduszu i szybko się zdecydował – mówi Cezary Kucharski.

Dzięki wejściu w fundusz Robert stał się pośrednio współwłaścicielem jak na razie siedmiu startupów internetowych, sześciu z Polski i jeden z Niemiec. Są to między innymi:

  • Allani.pl – serwis odwiedzany przez 700 tyś osób miesięcznie i pozwalający na tworzenie stylizacji modowych oraz skupiająca w jednym miejscu ofertę niemal wszystkich sklepów internetowych z odzieżą w Polsce.
  • Shoplo.com – platforma pozwalająca każdemu założyć sklep internetowy w 5 minut, wyróżniona nagrodą Ekormers za innowacje roku, działająca w Polsce, Niemczech i Brazylii.
  • Scondoo.de – niemiecka aplikacja mobilna oferująca zniżki na zakupy w supermarketach, z której korzysta ponad 150 000 osób, firma z siedziba w Berlinie
  • Positionly.com – narzędzie pomagające w analizie pozycji słów kluczowych w wyszukiwarkach, działające głównie w Polsce i Stanach Zjednoczonych.
  • Twojasuknia.pl – największy w Polsce serwis o tematyce ślubnej, w którego katalogu jest ponad 14 000 sukien ślubnych.
  • Kekemeke.pl – mobilny program lojalnościowy dla punktów gastronomicznych i usługowych dostępny w kilkuset lokalach w całej Polsce.
  • Dogry.pl – platforma skupiająca w jednym miejscu najlepsze gry przeglądarkowe dostępne na polskim rynku, która w krótkim czasie zyskała setki tysięcy użytkowników.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju spółek, w które dotychczas zainwestowaliśmy. Docelowo chcemy mieć w portfelu kilkanaście projektów. Cieszymy się, że nasze plany inwestycyjne spotkały się z zainteresowaniem Roberta i oraz innych inwestorów indywidualnych – mówi Paweł Sikorski, współzałożyciel Protos VC.

Fundusz wspiera swoje spółki nie tylko w wymiarze finansowym, ale dzięki wieloletniemu doświadczeniu wspomaga je merytorycznie niemal w każdym aspekcie działalności.

Nie skupiamy się tylko na jednej kategorii ebusinessu. Inwestujemy zarówno w spółki typowo technologiczne jak Positionly.com czy Shoplo.com oraz w projekty skierowane do masowego klienta jak na przykład Allani.pl Zawsze jednak celujemy w spółki, które są lub mają duże szanse stać się liderem rynku. Myślę że ten fakt również zdecydował o tym, iż Robert oraz inni inwestorzy dołączyli do funduszu – mówi Marcin Kurek, współzałożyciel Protos VC.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem