Rusza Platforma Grupowych Transakcji On-line Mergeto.pl

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

Startuje Mergeto.pl – nowa Platforma Grupowych Transakcji On-line. Rozwiązanie skupia podmioty o podobnych potrzebach nabywczych, aby móc wspólnie wynegocjować korzystniejszą cenę u sprzedawcy. W imię zasady, że w grupie siła.

Startuje Mergeto.pl – nowa Platforma Grupowych Transakcji On-line. Rozwiązanie skupia podmioty o podobnych potrzebach nabywczych, aby móc wspólnie wynegocjować korzystniejszą cenę u sprzedawcy. W imię zasady, że w grupie siła.

Mergeto.pl to z jednej strony nowy, innowacyjny kanał dystrybucji dla przedsiębiorców, chcących szybko zwiększyć swoją sprzedaż, z drugiej natomiast miejsce, w którym kupujący mogą nabyć pożądane towary i usługi w bardzo atrakcyjnych cenach.

Czym Mergeto.pl różni się od istniejących rozwiązań?

Platforma bazuje na zasadzie znanej z serwisów grupowych zakupów, w których siła grupy jest wykorzystywania do uzyskania niższej ceny u sprzedawcy. Serwis oparty jest jednak na zupełnie odmiennym modelu biznesowym. – Mergeto.pl to pierwsza platforma wykorzystująca nowy rodzaj aukcji – aukcję grupową. Mogą je wystawiać zarówno sprzedający, którzy uzależniają cenę towaru od łącznej ilości sprzedanych przedmiotów, jak również kupujący, którzy deklarują jaką ilość kupią przy określonej przez siebie cenie maksymalnej. Tym samym, dajemy sprzedawcom do ręki narzędzie przy pomocy którego mogą szybko zwiększyć sprzedaż, udzielając atrakcyjnych rabatów, ale w odróżnieniu od popularnych serwisów zakupowych, w całkowicie kontrolowany przez siebie sposób – tłumaczy Robert Borowczyk, Członek Zarządu Mergeto.pl.

Mergeto.pl to również przetargi grupowe

W Mergeto.pl swoje aukcje mogą wystawiać także kupujący, tworząc transakcje odwrotne, przypominające klasyczny przetarg. Grupowe aukcje odwrotne posiadają dodatkowo możliwość dołączania się do aukcji innych kupujących, zainteresowanych tym samym produktem lub usługą. W ten sposób kupujący mogą tworzyć własne grupy zakupowe, wykorzystując siłę grupy do uzyskania niższej ceny u konkurujących ze sobą sprzedawców.

Aby uczestniczyć w transakcjach na Mergeto.pl nie jest wymagana znajomość z innymi członkami grupy, obecność w grupie jest anonimowa, a negocjacja cen odbywa się wyłącznie przy pomocy mechanizmów platformy. Aktualnie serwis jest dostępny dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, jednak już wkrótce transakcje będą mogli realizować również użytkownicy indywidualni.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji o transakcjach na Mergeto.pl: http://goo.gl/ItMDGWięcej informacji na stronie: http://info.mergeto.pl/tut/czym-jest-mergeto/

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem