Skończyłeś studia i szukasz nowych możliwości rozwoju i pracy?

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Studiuj technologie IT na Uniwersytecie Łódzkim i zdobądź dofinansowanie dla swojego projektu StartUp. Dołącz do grupy studentów StartUp, którzy rozpoczęli studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim 14 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona! Możliwość zapisów do soboty 21 kwietnia.

Studiuj technologie IT na Uniwersytecie Łódzkim i zdobądź dofinansowanie dla swojego projektu StartUp. Dołącz do grupy studentów StartUp, którzy rozpoczęli studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim 14 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona! Możliwość zapisów do soboty 21 kwietnia.

Studiuj z nami i zdobądź dofinansowanie swojego projektu dzięki współpracy z Fundacją UŁ „Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii”. Zainteresowani uczestnicy będą mieli możliwość w trakcie studiów konsultowania pomysłów z menedżerami funduszu zalążkowego Fundacji UŁ „Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii” oraz uzyskania kapitału na wdrożenie pomysłów ok. 850.000 zł na projekt (lub do ok. 3 mln zł, w zależności od faktycznych potrzeb inwestycyjnych).

Studia podyplomowe trwają jeden rok (2 semestry) i umożliwią Wam opracowanie i zaprojektowanie własnego przedsięwzięcia biznesowego. Dzięki tym studiom zdobędziecie kompetencje, które pozwolą Wam projektować i tworzyć aplikacje internetowe i mobilne z wykorzystaniem najnowszych technologii i trendów. Chcemy przekazać uczestnikom na przykładach jak zainicjować nowe przedsięwzięcie – StartUp. Uczestnicy uzyskają wiedzę, jak pracować nad projektem informatycznym jako przedsięwzięciem biznesowym, dlatego poza zajęciami informatycznymi zagadnienia biznesowe i praktyczne przykłady są integralną częścią każdych zajęć.

Aby poznać więcej szczegółów zapraszamy na stronę startup.uni.lodz.pl oraz fejsa facebook.com/StartUpUL lub skontaktuj się z nami bezpośrednio mailowo startup@uni.lodz.pl lub telefonicznie 42 635 57 42. Nasz adres Łódź, ul. Pomorska 149/153, pokój A205.

Cele studiów – krótki opis

Celem specjalności jest uzyskanie umiejętności tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych z wykorzystaniem najnowszych technologii i trendów. Uczestnicy uzyskają wiedzę, jak pracować nad projektem informatycznym, jako przedsięwzięciem biznesowym tzw. StartUp.

Absolwent naszych studiów zdobędzie kompetencje z zakresu IT i będzie potrafił:

 • Tworzyć strony przy pomocy HTML5 oraz CSS+JS
 • Tworzyć serwisy przy użyciu PHP MySQL/Postgres + Zend

 • Programować aplikacje na Android OS
 • Projektować wielowątkowe rozwiązania
 • Programować usługi na Facebook
 • Wykorzystywać jQuery + AJAX w aplikacjach i serwisach
 • Kierować Projektem Informatycznym i pracować zgodnie z przypisaną rolą
 • Zagadnienia biznesowe i praktyczne przykłady są integralną częścią każdych zajęć dlatego Uczestnicy pozyskają wiedzę z zakresu:

  • Analizy otoczenia biznesowego
  • Identyfikowania konkurencji i klientów
  • Znajdowania przewagi konkurencyjnej
  • Przygotowywania planu wdrożenia i strategii
  • Opracowywania planu marketingowego i promocji
  • Określania potrzeb finansowych na start i początkowy etap realizacji projektu
  • Zarządzania budżetem projektu

  Kadra składa się z doświadczonych projektantów, którzy od lat implementują swoje rozwiązania i tworzą projekty dla dużych firm polskich i zagranicznych. Nauka świadomego i samodzielnego podejmowania właściwych decyzji biznesowych jest naszym priorytetem.

  Specjalność kończy się projektem grupowym. Dobór projektu i sposób jego realizacji będzie określony w zależności od możliwości grupy i złożoności pomysłów na startupy i ewentualnej ich realnej implementacji i wdrożenia na rynku aplikacji. Grupy będą miały wyznaczonych opiekunów oraz dostęp do prowadzących poszczególne zajęcia.

  Tworzenie realnych projektów startupów z wykorzystaniem różnych technologii i ich komercyjnego wdrożenia jest wartością, którą przekażemy uczestnikom tej specjalizacji.

  Komercyjna realizacja startupu przy wsparciu inwestorów zewnętrznych jest jednym z wariantów. Naszym priorytetem jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy, jak prezentować pomysł w celu pozyskania wsparcia, funduszy i kapitału. Uczestnicy nauczą się jak właściwie przygotowywać projekt od strony biznesowej, m.in. na czym StartUp będzie zarabiał, jakie cechy będą wyróżniały biznes na tle konkurencji.

  Innymi celami są:

  • Umiejętność pracy w zespole. Nauka ważności ról grupie
  • Umiejętności swobodnego wyrażania swoich pomysłów na realizację projektu wewnątrz grupy oraz poddawanie ich konstruktywnej i krytycznej dyskusji
  • Uświadomienie, że tworzenie własnego projektu to fun i sposób na życie.

  Dodatkowo na zajęcia będą zapraszane osoby związane z pozyskiwaniem środków, organizacją/ powiązywaniem projektantów i inwestorów. Poza tym będą organizowane prelekcje prowadzenie przez osoby, które będą mogły podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami związanymi z realizacją i wdrażaniem projektów komercyjnych i autorskich.

  Będziemy namawiać do aktywnego udziału w cyklicznych imprezach branżowych np. BoatCamp, OpenCoffe etc.

  Zapraszamy na stronę startup.uni.lodz.pl i na facebook facebook.com/StartUpUL.

  źródło: informacja prasowa

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem