Smartcam – nie przegapisz niczego

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

Smartcam to pierwsza w Polsce multimedialna usługa wideo umożliwiająca zobaczenie i usłyszenie na żywo, co dzieje się w naszym domu lub firmie. Aby z niej skorzystać, wystarczy dostęp do internetu. Obraz i dźwięk można odbierać za pomocą komputera, tabletu lub telefonu komórkowego w dowolnym miejscu

Smartcam to pierwsza w Polsce multimedialna usługa wideo umożliwiająca zobaczenie i usłyszenie na żywo, co dzieje się w naszym domu lub firmie. Aby z niej skorzystać, wystarczy dostęp do internetu. Obraz i dźwięk można odbierać za pomocą komputera, tabletu lub telefonu komórkowego w dowolnym miejscu na świecie. Startup wspierany jest przez dotację unijną w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Kiedy jesteśmy poza domem, często uciekają nam najciekawsze chwile. Nie zawsze mamy okazję, aby je dostrzec lub utrwalić na przyszłość. Czasami natomiast chcielibyśmy po prostu sprawdzić, czy pod naszą nieobecność w domu albo w firmie wszystko jest w porządku. Dzięki Smartcam – nowej multimedialnej usłudze wideo umożliwiającej podgląd na żywo przez komputer lub telefon komórkowy – już nic nie ujdzie Twojej uwadze!

Usługa Smartcam pozwala na odbiór obrazu i dźwięku na żywo oraz nagrywanie i archiwizowanie zarejestrowanych wydarzeń. Obraz charakteryzuje się naprawdę wysoką jakością, a uruchomienie i korzystanie z usługi jest dziecinnie proste – mówi Piotr Różycki, wiceprezes zarządu firmy Smart Cam, dostawcy usługi. – Najważniejsze jednak, że kamera działa całkowicie niezależnie i łączy się z internetem bez udziału komputera. Dzięki temu rozwiązanie jest znacznie tańsze i bezpieczniejsze niż zwykłe kamery internetowe dodaje Piotr Różycki.

Otrzymywany na monitorze komputera lub wyświetlaczu telefonu czy tabletu obraz jest dostępny w pełnym kolorze oraz wysokiej rozdzielczości dzięki zaawansowanej technologicznie kamerze. W jednej z oferowanych opcji, Smartcam umożliwia również dwukierunkową komunikację głosową z urządzeniem. Oznacza to, że użytkownik może porozumiewać się z osobami znajdującymi się w obserwowanym miejscu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by rodzic zwrócił uwagę dzieciom, że zbyt długo przesiadują przed telewizorem lub by szef przypomniał pracownikom o zaległym zamówieniu.

Smartcam posiada również bogaty wachlarz dodatkowych opcji. Wbudowana funkcja detekcji ruchu za pomocą czujnika – cyfrowego bądź działającego na podczerwień – umożliwia rozpoczęcie nagrywania po wykryciu ruchu. Nie ma więc konieczności przeglądania wielogodzinnego zarejestrowanego materiału z miejsc, w których coś dzieje się sporadycznie. W panelu obsługi można w prosty sposób określić preferowane właściwości tej opcji, a w szczególności wskazać konkretne godziny czy dni, kiedy kamera ma nagrywać. Co więcej, system może automatycznie wysyłać SMS-em lub e-mailem informację o rejestrowanych zdarzeniach wraz ze zdjęciem wykonanym przez kamerę. Dzięki rozbudowanemu archiwum nagrania można przechowywać na serwerze Smartcam nawet do 30 dni lub w dowolnym momencie zgrać je na dysk własnego komputera.

Twórcy Smartcam zadbali również o bezpieczeństwo transmisji. – Podgląd z kamery dostępny jest wyłącznie dla zarejestrowanego użytkownika. Gwarantuje to, że nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do obrazu z naszego urządzenia. Wiemy jak ważne dla naszych klientów jest bezpieczeństwo i prywatność, dlatego zabezpieczyliśmy serwery oraz dostęp do kamer najlepiej, jak to możliwe. Jednym z zabezpieczeń jest stosowanie protokołu SSL – takiego samego używają banki dla ochrony rachunków internetowych wyjaśnia Piotr Różycki. Użytkownik może oglądać nagranie za pomocą tylko jednego urządzenia w danym czasie. Oczywiście w dowolnym momencie można „przelogować się” z komputera na np. smartphone. Osoby, które chciałyby podzielić się dostępem do usługi Smartcam z innymi, mogą skorzystać z opcji MultiSmartcam. Po autoryzacji w systemie, obraz z kamery zostanie udostępniony dodatkowemu użytkownikowi. Serwery Smartcam znajdują się w jednej z najbezpieczniejszych serwerowni w Polsce, co jest gwarancją stabilności usługi i ochrony naszych nagrań.

Smartcam jest nowoczesnym rozwiązaniem, które oferuje szereg funkcjonalności, zachowując przy tym prostotę obsługi. Kamera dociera do użytkownika całkowicie skonfigurowana, zatem jej uruchomienie zajmuje dosłownie kilka minut – wymaga jedynie podłączenia do prądu oraz dostępu do sieci. Dzięki zaawansowanej technologii kompresji obrazu, urządzenie działa poprawnie nawet przy niskich prędkościach internetu (minimalna przepustowość upload to zaledwie 256 kbps). Usługa jest niezależna od dostawcy sieci internet – kamerę można zatem w zależności od potrzeb przenosić w różne miejsca. Korzystanie z niej nie wymaga podłączenia za pomocą kabla sieciowego – kamera wyposażona jest w moduł Wi-Fi, dzięki któremu działa bezprzewodowo. Usługa Smartcam nie nadwyręża domowego czy firmowego budżetu. Miesięczny abonament za jedną kamerę to koszt od 35 zł.

Smartcam to doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych rodziców, przedsiębiorców, opiekunów osób starszych czy właścicieli domków letniskowych. Zostawiając dom lub firmę pod czujnym okiem, możesz spokojnie wyłączyć komputer lub laptop. Smartcam nadal będzie czuwać! Miej na oku wszystko, co dla Ciebie ważne.

Więcej na: www.smartcam.pl

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem