Talenter.pl wyłoni najlepszych kandydatów do firm

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Polski serwis internetowy Talenter.pl udostępnił małym i średnim firmom profesjonalne narzędzie rekrutacyjne. Strona umożliwia samodzielne przeprowadzenie efektywnej wstępnej selekcji kandydatów na stanowiska sprzedażowe na podstawie wystandaryzowanych testów.

Polski serwis internetowy Talenter.pl udostępnił małym i średnim firmom profesjonalne narzędzie rekrutacyjne. Strona umożliwia samodzielne przeprowadzenie efektywnej wstępnej selekcji kandydatów na stanowiska sprzedażowe na podstawie wystandaryzowanych testów.

Serwis Talenter.pl dostarcza testy sprawdzające kompetencje kandydata do działu handlowego w jedenastu kategoriach, takich jak dbanie o wizerunek firmy, umiejętność pozyskiwania przychylności klienta czy budowanie lojalności konsumenckiej. Zaletą tego typu ankiet jest wszechstronność pytań, eliminująca przypadkowość z procesu rekrutacji. Po wypełnieniu ankiety przez kandydata, firma ma wgląd do wyników przedstawionych dla każdego respondenta w postaci raportu. Takiego typu narzędzia przetestowały już duże firmy i korporacje, a rozwiązania te nadal cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Serwis Talenter.pl pozwala na przeprowadzenie profesjonalnego procesu rekrutacji taniej, z ominięciem wydatków wynikających z konieczności wypracowania i wdrożenia skutecznego narzędzia rekrutacyjnego dedykowanego jednej firmie.

Rekrutacją opartą na samej rozmowie kwalifikacyjnej rządzi przypadek, a trafność pytań i końcowej oceny kandydata oscyluje w granicach 9%, jak pokazują badania. Efektywny nabór pracowników do firmy powinien uwzględniać trzy etapy: pierwszy to wstępnie selekcjonujący test, z którego można pozyskać maksimum informacji na temat umiejętności miękkich. Kolejnym etapem powinna być rozmowa kwalifikacyjna, a następnie końcowa ocena rekomendacji kandydata. – Testy takiego typu jak Talenter.pl to spora oszczędność czasu. Do rozmowy zakwalifikują się tylko najlepsi – mówi Maciej Połoński, pomysłodawca serwisu Talenter.plJedną z najważniejszych kwestii dla twórców serwisu jest udostępnianie narzędzi, które dają małym i średnim firmom możliwość prowadzenia skutecznej i profesjonalnej rekrutacji samodzielnie, bez ponoszenia dużych kosztów. W tym celu serwis Talenter.pl wraz z amerykańską firmą consultingową Humetrics Inc. opracował poradnik „5 ważnych pytań”. Z poradnika można dowiedzieć się, w jaki sposób zadawać pytania podczas rozmowy z kandydatami, aby uzyskać przydatne dla pracodawcy odpowiedzi. Raport można pobrać bezpłatnie ze strony www.talenter.pl.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem