Tanie-gadanie.net – symulator kosztów gsm

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Symulator jest narzędziem pozwalającym znaleźć najlepiej dopasowaną indywidualnie ofertę na telefon komórkowy. Głównym komponentem systemu jest silnik RING.

Symulator jest narzędziem pozwalającym znaleźć najlepiej dopasowaną indywidualnie ofertę na telefon komórkowy. Głównym komponentem systemu jest silnik RING. Jego działanie opiera się na wstecznym „ratingu” połączeń (tzw. „reratingu”) – operacji często wykonywanej przez operatorów w przypadku reklamacji wysokości rachunku zgłaszanej przez klienta.

System generuje wszystkie możliwe kombinacje taryf i usług zgodnych z ofertą danego operatora. Są ich miliony. Następnie generowane są podpowiedzi do silnika. Zmniejszają one liczbę niezbędnych obliczeń do kilkudziesięciu tysięcy i sprawiają, że analiza trwa kilka sekund. Silnik RING wykonuje „rerating” dla każdej z pozostałych kombinacji, na historycznym billingu (rachunku szczegółowym) wskazanym przez użytkownika, i pokazuje te kombinacje, dla których wartość rachunku jest najmniejsza.

System w swojej bazie posiada abonamentową i prepaidową ofertę dla klientów detalicznych i firmowych czterech największych operatorów w Polsce. Aktualnie w bazie znajduje się ponad setka taryf i około 500 usług dodanych zmniejszających koszty połączeń krajowych.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem