Teatr24.com – jedyny taki teatr w sieci

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Jednym z głównych założeń jest tworzenie cyfrowej biblioteki przedstawień teatralnych, które często bezpowrotnie znikają z desek polskich teatrów…

Jednym z głównych założeń jest tworzenie cyfrowej biblioteki przedstawień teatralnych, które często bezpowrotnie znikają z desek polskich teatrów. Utrwalanie w wersji cyfrowej, tzw. digitalizacja stawia nasz projekt w czołówce w kraju, a na pewno jesteśmy pierwszym projektem komercyjnym zajmującym się tym tematem.

Pierwszym teatrem, który pozytywnie otworzył się na nowe możliwości jest Teatr Kamienica. Przychylność dyrektora Emiliana Kamińskiego spowodowała, że 21 marca zrealizowaliśmy wspólnie pierwszy spektakl w jakości HD, zatytułowany „Mój Dzikus”, który w najbliższych tygodniach będzie dostępny na stronie w wersji do wypożyczenia. Zrealizowany przy użyciu 5 kamer, w najwyższej jakości spektakl to klasyczny one-woman-show, w którym tytułowa bohaterka w barwny sposób przedstawia plusy i minusy życia pod jednym dachem z mężczyzną swojego życia. Główną rolę reżyser Emilian Kamiński powierzył Justynie Sieńczyłło. W przygotowaniu kolejne nagrania.

Integralną częścią portalu są dwa projekty multimedialne, na które składają się:

  • wypożyczalnia VOD spektakli teatralnych, realizowanych przez nas w teatrach – realizacja na najwyższym poziomie dzięki współpracy z ekipą telewizyjną na stałe współpracującą z dużymi telewizjami komercyjnymi. Materiał docelowy w jakości HD;
  • telewizja internetowa Teatr24tv – dostępna na głównej stronie portalu, prezentująca wszelkie materiały około teatralne(trailery, nagrania z prób, wywiady, reportaże z teatrów itp.).

Docelowo w ciągu najbliższych 6 miesięcy chcemy wprowadzić stałą ramówkę programową, ze stałymi porami emisji programów cyklicznych, a w niedalekiej przyszłości przynajmniej raz w tygodniu emisji pełnego spektaklu w opcji „free”.

Nasze hasło „jedyny taki teatr w sieci” nabiera teraz nowego wymiaru.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem