TechnoBoard przygotowuje spółki do wejścia na NewConnect

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Fundusz TechnoBoard przygotowuje spółki, w które zainwestował, do debiutu na giełdzie NewConnect w procedurze Private Placement. Jako pierwsze na rynek alternatywny wprowadzone zostaną spółki ERP Mobile z projektem mKsiegowa.pl oraz przedsiębiorstwo Inpingo.

Fundusz TechnoBoard przygotowuje spółki, w które zainwestował, do debiutu na giełdzie NewConnect w procedurze Private Placement. Jako pierwsze na rynek alternatywny wprowadzone zostaną spółki ERP Mobile z projektem mKsiegowa.pl oraz przedsiębiorstwo Inpingo. W dalszej kolejności (rozpoczęto przygotowania) spółki RedBelt i e-Stolik.pl. Pierwszy z debiutów planowany jest na trzeci kwartał 2012 roku. TechnoBoard rozpoczął już wstępne rozmowy z inwestorami polskimi i zagranicznymi.

TechnoBoard jest funduszem zalążkowym działającym dzięki środkom z Unii Europejskiej i Skarbu Państwa w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka. Środki pozyskane na NewConnect spółki TechnoBoard wykorzystają do realizacji dalszych planów rozwoju. Wszystkie z wymienionych firm skutecznie weszły na rynek, uzyskują przychody i zamierzają szybko rozwijać się na swoich rynkach osiągając znacznie większą skalę dzięki drugiej rundzie finansowania z NewConnect.

TechnoBoard aktywnie działa w celu pozyskania inwestorów dla wybranych spółek. Dnia 20 kwietnia br., w PureSkyClub w Warszawie, odbyło się pierwsze spotkanie z inwestorami polskimi i zagranicznymi, na którym zaprezentowano wstępną ofertę sprzedaży akcji. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele funduszy oraz inwestorzy indywidualni z Polski, Włoch i Singapuru. Wejścia spółek na rynek NewConnect planowane są na trzeci kwartał 2012 roku.

Oferta akcji spółek, przygotowana przez TechnoBoard jest adekwatna do oczekiwań rynku kapitałowego i przez to atrakcyjna wobec średnich cen rynkowych. Fundusz poszukuje inwestorów chętnych na wykup od 20 do 40 procent akcji w kwotach od 100 000 Euro. – Przygotowaliśmy wstępne wyceny spółek i oferty akcji. Nasza oferta wyróżnia się na rynku tym, że proponujemy umiarkowane ceny za udział w dobrze zdefiniowanych, funkcjonujących na rynku, bardzo perspektywicznych e-biznesach. Nasze biznesy prezentujemy w sposób bardzo przejrzysty i otwarty. Chcemy pokazać w ten sposób inwestorom, że podchodzimy partnersko do rozwoju ich zysków na bazie naszych przedsiębiorstw – mówi Mariusz Sperczyński, Prezes Zarządu TechnoBoard Sp. z o.o.

Spółki przygotowywane do wprowadzenia na NewConnect aktualnie są w trakcie przekształcania w spółki akcyjne oraz tworzenia dokumentów informacyjnych.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem