TEDxYouth@Warsaw już w ten piątek

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

9 września o godz. 16:30 w warszawskim XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica rozpocznie się pierwsza w Polsce konferencja TEDx skierowana do młodzieży. TEDxYouth@Warsaw to próba zebrania pomysłowych i aktywnych licealistów chcących rozwijać swoje zainteresowania…

9 września o godz. 16:30 w warszawskim XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica rozpocznie się pierwsza w Polsce konferencja TEDx skierowana do młodzieży. TEDxYouth@Warsaw to próba zebrania pomysłowych i aktywnych licealistów chcących rozwijać swoje zainteresowania w nowych kierunkach i poznawać umożliwiających im to ludzi.

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję spotkać nie tylko tych doświadczonych, ale również swoich rówieśników, z którymi będą mogli współtworzyć nowe projekty. Pośród zaproszonych gości są uczniowie i nauczyciele najlepszych warszawskich liceów.

Format konferencji jest podobny jak ten ze znanej już TEDxWarsaw. Ważne jest nie tylko to, co dzieje się na scenie, ale również poznawanie się oraz wymiana doświadczeń między prelegentami i uczestnikami w czasie przerw. Ten networking ma szczególne znaczenie dla młodych, ponieważ daje im niepowtarzalną szansę na urzeczywistnienie wcześniej niemożliwych do realizacji pomysłów.

Mówcami na konferencji będą zdolni absolwenci i ambitni uczniowie opowiadający o ciekawych pomysłach, inicjatywach społecznych, ludzkich emocjach i sposobach radzenia sobie z otaczającą rzeczywistością tak, aby osiągnąć sukces.Gościem specjalnym będzie Marcin Iwiński, współzałożyciel grupy CD Projekt, Przedsiębiorca Roku 2008 wg Ernst&Young, a także Człowiek Roku 2010 Polskiego Internetu. Podzieli się on swoją wiedzą o biznesowych… porażkach.

Rejestracja uczestników odbywa się przez portal Facebook, link dostępny jest na wydarzeniu „TEDxYouth@Warsaw”.TEDxYouth@Warsaw odbywa się pod hasłem przewodnim „It’s Your Turn! – Twoja kolej!”. Motto oddaje charakter imprezy: teraz kolej na młodych, rozwijajcie się, poznawajcie i twórzcie razem – mówi Karolina Partyga, PR Manager wydarzenia.Więcej informacji można znaleźć na http://tedxwarsaw.com/youth/ oraz http://www.facebook.com/TEDxYouthWarsaw

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem